Młodzi klienci Santander Bank Polska będą zbierać książki dla szpitali

Dzięki wsparciu najmłodszych klientów Santander Bank Polska powstaną kolejne biblioteki dla dzieci i młodzieży w szpitalach. Młodzież w wieku 13-19 lat, która należy do programu „Pomagam z Santander”, została zaproszona do udziału w wielkiej zbiórce książek odbywającej się 27-28 maja br. w oddziałach banku. Inicjatywa jest realizowana we współpracy z Fundacją Santander i Fundacją Zaczytani.org, dzięki której w placówkach medycznych powstało już niemal 800 bibliotek.

– Młodzi ludzie mają dużo zapału, którym chętnie dzielą się z innymi. Dlatego staramy się stwarzać im wartościowe okazje, aby ten potencjał wykorzystać. Tym razem zaprosiliśmy naszych klientów w wieku 13-19 lat do przynoszenia do oddziałów banku książek, które chcieliby przekazać swoim rówieśnikom przebywającym w szpitalach. Chcemy uświadomić młodzieży, że dobre rzeczy można robić łatwo i przy okazji, np. załatwiając sprawę w banku – mówi Marzena Atkielska, prezes zarządu Fundacji Santander Bank Polska.

W Santanderze pomaga się na co dzień

Akcja zbierania książek dla dzieci przebywających w szpitalach, to kolejna inicjatywa, po Bankowych Mikołajach, realizowana w ramach programu „Pomagam z Santander”, w której bank angażuje swoich najmłodszych klientów do działań charytatywnych dla rówieśników.

Program „Pomagam z Santander” to jednak nie tylko wydarzenia charytatywne, ale przede wszystkim codzienne wsparcie. Młodzi klienci, którzy mają konto z kartą Dopasowaną i płacą tą kartą, pomagają jednocześnie finansować obiady dla swoich rówieśników. Od każdej z takich transakcji bank przekazuje część kwoty na akcję Pajacyk.

By przystąpić do programu wystarczy mieć 13-19 lat i założyć konto z kartą Dopasowaną. Wszyscy uczestnicy automatycznie biorą udział w promocji, dzięki której nie płacą za kartę (do 18 roku życia).

Zaczytani z bankiem

Fundacja Zaczytani.org od 2013 roku promuje czytelnictwo i edukację społeczną poprzez prowadzenie Wielkiej Zbiórki Książek i otwieranie bibliotek na oddziałach szpitalnych. Od dwóch lat wolontariusze Fundacji codziennie pojawiają się w szpitalach, czytają dzieciom książki i prowadzą bajkoterapię. Aby podziękować mieszkańcom, którzy przekazują swoje książki w czasie Wielkiej Zbiórki Książek, Fundacja Zaczytani.org ustawia miejskie meble – ławki w kształcie otwartych książek.