MÓWISZ MOBILE, MYŚLISZ BZ WBK – BANK ZACHODNI WBK NA 1. MIEJSCU W RANKINGU NEWSWEEKA

Bankowość mobilna Banku Zachodniego WBK zdobyła pierwsze miejsce w prestiżowym, dorocznym rankingu banków przygotowywanym przez tygodnik Newsweek w kategorii „bankowość mobilna”. Wyniki czternastej edycji rankingu ogłoszono podczas Wielkiej Gali Bankowości. Autorzy rankingu podkreślili, że swoje zwycięstwo Bank Zachodni WBK zawdzięcza najszerszej ofercie usług i funkcjonalności.

– Nieustannie rozwijamy bankowość mobilną, dbając, aby była ona jak najlepiej dopasowana do potrzeb naszych klientów. Jestem dumny z tego, że ta praca doceniana jest zarówno w Polsce jak i na świecie. Pierwsze miejsce w dorocznym rankingu Newsweeka w kategorii bankowość mobilna to ważne potwierdzenie dobrego kierunku przyjętej strategii rozwoju bankowości mobilnej – mówi Tomasz Niewiedział dyrektor Obszaru Bankowości Multikanałowej Banku Zachodniego WBK – Chcę zapewnić, że nadal będziemy udoskonalać naszą aplikację mobilną, uwzględniając oczekiwania jej użytkowników oraz wykorzystując najlepsze przykłady funkcjonalności mobilnych z całego świata.

Bank Zachodni WBK stale wprowadza nowe usługi w bankowości mobilnej i internetowej. W ostatnim czasie najciekawszą nowością dla użytkowników BZWBK24 mobile są przelewy natychmiastowe BlueCash. W usłudze „Zakupy mobilne” wraz z nowymi operatorami pojawiły się nowe miasta. Już wkrótce Bank Zachodni WBK udostępni także swoim klientom płatności zbliżeniowe telefonem wykorzystujące technologię HCE (ang. Host Card Emulation).

Filozofia zmian i rozwoju bankowości mobilnej Banku Zachodniego WBK opiera się przede wszystkim na uwzględnianiu pomysłów i uwag zgłaszanych przez klientów. Przykładem takiego podejścia jest wprowadzenie możliwości generowania potwierdzenia przelewu w postaci pliku PDF z poziomu aplikacji mobilnej. To rozwiązanie, o które prosili użytkownicy aplikacji.

Ranking Newsweeka przygotowywany jest wspólnie z firmą badawczą Millward Brown. Usługi bankowości internetowej i mobilnej testowane były zdalnymi kanałami komunikacji i operacji. Liczyła się przede wszystkim łatwość nawigacji po serwisie, efektywność kanałów kontaktu z bankiem oraz systemu transakcyjnego, a także czas dokonywania operacji. Pod uwagę brane były także nowowprowadzane funkcjonalności, które są stale monitorowane przez twórców rankingu.

W tym roku to już kolejne prestiżowe wyróżnienie dla bankowości mobilnej BZ WBK. W czerwcu międzynarodowa firma badawczo-doradcza Forrester Research uznała bankowość mobilną Banku Zachodniego WBK za najlepiej ocenianą wśród polskich banków i drugą wśród wszystkich europejskich banków, które wzięły udział w rankingu będącym częścią raportu „2015 European Mobile Banking Functionality Benchmark”. Autorzy raportu wysoko ocenili szeroki zakres funkcji transakcyjnych, ciekawe oferty w kanale mobilnym, łatwiejsze wprowadzenie do punktów kontaktu oraz promowanie dodatkowych usług w BZWBK24 mobile.

źródło: Bank Zachodni WBK