NAGRODY PRIVATE BANKER INTERNATIONAL AWARDS DLA BNP PARIBAS WEALTH MANAGEMENT

BNP Paribas Wealth Management otrzymał wyróżnienia w sześciu kategoriach, w tym “Wyróżniający się bank z segmentu Private Banking w Europie” czwarty rok z rzędu oraz po raz pierwszy “Wyróżniający się bank z segmentu Private Banking w Azji Północnej”

BNP Paribas Wealth Management znakomicie się zaprezentował na 25 ceremonii wręczenia dorocznych nagród PBI Awards, która odbyła się w Singapurze 16 października, i otrzymał wyróżnienia w sześciu kategoriach.

  • Trzy tytuły zwycięzcy w kategorii:

Wyróżniający się bank z segmentu Private Banking w Europie – czwarty rok z rzędu

Wyróżniający się bank z segmentu Private Banking w Azji Północnej – po raz pierwszy

Najlepsza oferta indywidualnych usług inwestycyjnych i doradczych

 “Te nagrody są odzwierciedleniem zaufania, jakie mają do nas klienci i zaangażowania naszych zespołów. Stanowią również potwierdzenie wiodącej pozycji zajmowanej przez nas w Europie i dopasowania naszego niepowtarzalnego modelu biznesowego do rynków krajowych we Francji, Belgii, we Włoszech i w Luksemburgu” – powiedziała Sofia Merlo, dyrektor współzarządzająca BNP Paribas Wealth Management.

“Azja jest jednym z najważniejszych dla nas obszarów wzrostu, a ta nagroda wspiera nasz rozwój w tym kierunku” – dodał Vincent Lecomte, dyrektor współzarządzający BNP Paribas Wealth Management. “Bardzo nas cieszy fakt docenienia kompleksowej wiedzy eksperckiej w ofercie usług inwestycyjnych, co jest efektem prac powołanego do tego celu zespołu międzynarodowego, zarządzającego inwestycjami w sposób dynamiczny i szybko reagującego na sytuację rynkową.”

  • Trzy obszary, w których BNP Paribas Wealth Management otrzymało ocenę “wysoce rekomendowane” ze strony Komisji Konkursowej

–   Najlepsza oferta dla następnego pokolenia

Oprócz “Programu dla następnego pokolenia” obejmującego imprezy edukacyjne dla dzieci najważniejszych klientów, BNP Paribas Wealth Management stworzył sieć cyfrową, jedyną w swoim rodzaju. Społeczność międzynarodowa, do której członkowie logują się za pośrednictwem aplikacji, pozwala użytkownikom poszerzyć wiedzę na temat zagadnień finansowych i stanowi zachętę do nawiązania kontaktów z innymi członkami.

–   Wyróżniający się program charytatywny

W 2008 roku, BNP Paribas Wealth Management uruchomił we Francji prywatny program charytatywny bazujący na dwóch filarach: dostosowanej do indywidualnych potrzeb pomocy od zespołu specjalistów wspierających klienta na każdym istotnym etapie działalności charytatywnej; oraz specjalnej fundacji na rzecz Indywidualnej Działalności Charytatywnej – La Fondation de l’Orangerie – stworzonej po to, by pozyskiwać darowizny od klientów i proponować ciekawe, starannie wybrane projekty, na które mogą przekazać środki. Oferta ta została rozszerzona i obejmuje obecnie platformy w Stanach Zjednoczonych i Azji.

–   Najbardziej innowacyjna oferta cyfrowa

Wyróżnienie to zostało przyznane, by docenić determinację BNP Paribas Wealth Management w wykorzystaniu kanałów cyfrowych do optymalizacji relacji Banku z klientami. Przykładowe innowacje to uruchomienie nowych aplikacji w Azji i Europie, oferta internetowej bankowości prywatnej w Belgii i dedykowana platforma “Aniołów biznesu” w Turcji.

Informacje na temat BNP Paribas Wealth Management (www.wealthmanagement.bnpparibas.com) BNP Paribas Wealth Management jest wiodącym bankiem w segmencie bankowości prywatnej na świecie i bankiem nr 1 w segmencie bankowości prywatnej w strefie euro. Bank prowadzi działalność w ponad 30 krajach, a w każdym większym centrum finansowym ponad 6300 specjalistów dostarcza inwestorom prywatnym rozwiązania umożliwiające optymalizację i zarządzanie majątkiem. Wartość aktywów w zarządzaniu wynosi 331 mld euro (według stanu na 30 czerwca 2015).

źródło: Bank BGŻ BNP Paribas