Najbardziej innowacyjny bank w Polsce? mBank!

W prestiżowym, międzynarodowym konkursie organizowanym przez magazyn International Banker, mBank został doceniony za zaawansowane technologicznie rozwiązania, wygodne mobilne i cyfrowe usługi oraz współpracę ze startupami. Według najnowszych danych, już 3 na 4 aktywnych klientów mBanku korzysta z jego usług z poziomu smartfona.

Banking Awards to konkurs, w którym nagradzane są instytucje bankowe z całego świata, w uznaniu za ich osiągnięcia, rozwój technologiczny oraz obsługę klienta. mBank zdobył prestiżową nagrodę dla najbardziej innowacyjnego banku detalicznego w Polsce.
W uzasadnieniu jury konkursu podało, że mBank jest pierwszym w pełni cyfrowym bankiem, który wyznacza kierunek zmian w bankowości internetowej i mobilnej w Polsce. Eksperci International Banker uznali, że bank oferuje swoje produkty i usługi w myśl zasady „cyfrowość z założenia”. Podano przykład wielokrotnie nagradzanej aplikacji mobilnej, z której korzysta już ponad 2 miliony klientów mBanku. Doceniono także, że mobilni klienci mogą korzystać z kilku różnych form płatności mobilnych, jak Google Pay, Apple Pay czy BLIK.
Eksperci magazynu International Banker docenili również zaangażowanie mBanku we współpracę ze startupami. Wspólnie z nimi bank opracowuje innowacje dla klientów detalicznych i nie tylko. Bank inwestuje w startupy za pośrednictwem mAcceleratora, specjalnie powołanego w tym celu funduszu typu venture capital, dysponującego kapitałem wartości 50 mln euro.
Według najnowszych danych, już 3 na 4 aktywnych klientów mBanku korzysta z jego usług z poziomu smartfona, 2 na 3 loguje się na konto za pomocą urządzeń mobilnych, a więcej niż 4 osoby na 10 płaci mobilnie za pomocą karty płatniczej zapisanej w telefonie.
W konkursie Banking Awards wyróżniane są zarówno organizacje, jak i przedstawiciele branży bankowej, a wśród kryteriów przyznawania nagród, oprócz wyników finansowych, płynności czy rentowności banków, uwzględniane są również innowacje produktowe, wykorzystanie technologii, ład korporacyjny, przejrzystość oraz zrównoważony rozwój.