Nationale-Nederlanden partnerem konferencji Perspektywy Women In Tech Summit 2019

Firma Nationale-Nederlanden została partnerem tegorocznej edycji Perspektywy Women In Tech Summit. 13 listopada w Warszawie rozpoczęła się międzynarodowa konferencja poświęcona kobietom w nowych technologiach. Wydarzenie skupia ekspertów z branży, wśród których nie zabraknie przedstawicieli Nationale-Nederlanden.

Teraz jest czas kobiet

Kobiety odgrywają coraz ważniejszą rolę w świecie IT. Dynamiczny rozwój branży technologicznej idzie w parze ze wzrostem świadomości firm. Kobietom na stanowiskach kierowniczek i specjalistek poświęca się dziś więcej uwagi. Przyciągają ich doświadczenia i historie, które mogą być wzorem i inspiracją do działań. Takie przykłady pozwalają odczarować również rynek pracy w działach IT.

13 i 14 listopada Warszawskie Centrum EXPO XXI zgromadzi grono programistek, menadżerek i studentek z zakresu IT oraz nowych technologii z całego świata. Podczas wydarzenia odbędzie się ponad 100 wykładów i warsztatów, nie tylko dotyczących branży, ale również umiejętności miękkich, które wspierają rozwój kariery zawodowej. Wśród uczestniczek nie zabraknie reprezentantów Nationale-Nederlanden. Wśród tematów poruszanych przez ekspertki i ekspertów znajdzie się projektowanie i wdrażanie architektury IT, praca w branży czy cyberbezpieczeństwo.

– Wierzymy w siłę kobiet i chcemy znieść bariery, które blokują im dostęp do świata IT. Chcemy pokazać, jak ważna jest dla nas świadomość kobiet, że mogą rozwijać się na rynku nowych technologii, a tegoroczne prelegentki są tego najlepszym przykładem – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej. – Jesteśmy dumni, że 2/3 zespołu Nationale-Nederlanden to kobiety. W samym zarządzie mamy dwie przedstawicielki, a stanowiska managerskie zajmuje aż 56 kobiet. Chcemy wspólnie z nimi inspirować polski rynek do stwarzania równych szans – dodaje.

Hasło przewodnie: „Dancing with the future!”

Tegoroczne hasło wydarzenia wpisuje się w działania Nationale-Nederlanden. Jesienią firma ruszyła z kampanią pod hasłem „Twoja historia ma z nami przyszłość”, która zakłada strategiczne zmiany w zakresie nowych technologii m.in. poprzez rozbudowę działu IT.

– Aktywnie angażujemy się w rozwój kompetencji cyfrowych pracowników. Partnerstwo podczas konferencji Women In Tech to konsekwencja działań prowadzonych aktualnie w firmie. Wśród naszych planów na przyszłość duża rolę odgrywa digitalizacja oraz wzmocnienie zespołu IT– podkreśla Marta Pokutycka-Mądrala.