Nationale-Nederlanden rusza z kampanią rekrutacyjno-wizerunkową wokół zawodu doradcy ubezpieczeniowego

„O pracy Doradcy Ubezpieczeniowego mówimy wprost” – pod tym hasłem firma Nationale-Nederlanden rozpoczęła nową kampanią rekrutacyjno-wizerunkową skierowaną do osób zainteresowanych pracą na stanowisku doradcy ubezpieczeniowego. Ubezpieczyciel nie tylko chce pozyskać do swojej sieci nowych kandydatów, ale także edukować i zwalczać nieprzychylne zawodowi stereotypy. Ambasadorami akcji zostali doradcy ubezpieczeniowi związani z Nationale-Nederlanden.

Celem przygotowanych przez nas działań jest obalenie mitów na temat zawodu doradcy ubezpieczeniowego i pokazanie różnych aspektów tej pracy – nie tylko dobrych stron, ale także trudności z nią związanych. Mamy nadzieję, że transparentna komunikacja pozwoli nakreślić specyfikę pracy w tym zawodzie i skłoni zarówno osoby zdobywające pierwsze doświadczenie w sprzedaży, jak i te posiadające już pewne kompetencje w tym zakresie do zaaplikowania do naszej firmy. Pomimo że obecnie na rynku pracy pojawiły się pewne zawirowania spowodowane pandemią COVID-19, w Nationale-Nederlanden jesteśmy gotowi i otwarci, aby pozyskać do naszej sieci sprzedaży nowe talenty – mówi Aleksandra Stasiak, specjalista ds. budowania wizerunku pracodawcy z Nationale-Nederlanden.

Zaplanowana przez ubezpieczyciela akcja została rozłożona na dwie tury i obejmie 7 tygodni. Pierwsza z nich rozpoczęła się 23.09 i miała charakter teaserowy. Na specjalnej stronie przygotowanej w ramach kampanii pojawiła się animacja z sondą dotycząca stereotypów związanych z zawodem doradcy ubezpieczeniowego. Na tym etapie autor przedsięwzięcia nie zdradził jednak swojej tożsamości. Kolejna tura to kampania właściwa, podczas której zebrane mity o tym zawodzie zostaną obalone przez ambasadorów marki Nationale-Nederlanden w krótkich materiałach wideo zamieszczonych na landing page’u www.zawoddoradcy.pl. Przygotowane materiały zostaną wykorzystane w kampanii banerowej w internecie, a także w kanałach społecznościowych firmy.
Działaniem wspierającym drugą turę kampanii będzie również rozmowa doradcy Nationale-Nederlanden z Rafałem Gęburą, twórcą kanału na YouTube „7 metrów pod ziemią”. W szczerej rozmowie przedstawiciel firmy zdradzi na czym polega jego praca, jak buduje dobre relacje z klientem, nakreśli również cechy, którymi powinna charakteryzować się osoba aplikująca na to stanowisko. Oprócz współpracy z youtuberem i działań w social mediach, firma planuje udostępnić osobom zaczynającym pracę w tym zawodzie humorystyczny poradnik, a także zaproponować im indywidualne konsultacje z HR Business Parterem lub managerem sprzedaży.

Tworząc tę kampanię przyświecała nam idea, aby każdy, kto rozważa pracę w naszej firmie miał pełny dostęp do wiedzy i informacji na temat specyfiki tego zawodu. Zależało nam, aby pokazać prawdziwe oblicze jego reprezentantów i wyeksponować cechy, którymi wyróżniają się właśnie te osoby. Nie byłoby to możliwe bez zobrazowania historii ludzi, którzy na co dzień mierzą się z tymi zadaniami. Mamy nadzieję, że dzięki podjętym działaniom, uda nam się pokazać, że doradca ubezpieczeniowy to osoba ceniąca pracę z drugim człowiekiem, troszcząca się o jego zdrowie i bezpieczeństwo, ale także ktoś, kto może czerpać dużą satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Właśnie na osobach reprezentujących taką filozofię pracy, zgodną z wizją marki, najbardziej nam zależy. Chcemy, aby nasi klienci mogli liczyć na wsparcie i opiekę profesjonalistów, którzy zapewnią im kompleksową ochronę – podkreśla Aleksandra Stasiak.