Nationale-Nederlanden z tytułem „Dobroczyńca Roku 2019”

Firma Nationale-Nederlanden po raz kolejny została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie „Dobroczyńca Roku”. Podczas gali finałowej ubezpieczyciel odebrał nagrodę w kategorii „Zdrowie” za akcję społeczną Movember, dzięki której w 2018 r. ponad dwa tysiące mężczyzn w Polsce mogło sprawdzić swój stan zdrowia.

W konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Akademia Rozwoju Filantropii wyróżniane są firmy, które charakteryzują się wszechstronnym zaangażowaniem w projekty społeczne, nieograniczającym się wyłącznie do przekazywania pieniędzy. Nagrody w siedmiu kategoriach: „Edukacja”, „Ekologia”, „Rozwój Lokalny”, „Zdrowie”, „Pomoc Społeczna”, „Sport” oraz „Fundacja Korporacyjna” przyznawane są nieprzerwanie od ponad 20 lat. Kapituła konkursowa ocenia działania prowadzone wspólnie przez firmy oraz organizacje pozarządowe.

– Tytuł „Dobroczyńcy Roku” jest dla nas potwierdzeniem słuszności realizowanych praktyk oraz impulsem do dalszych prac nad kampanią Movember. Od początku akcji udało nam się zachęcić do badań ponad 4 tysiące panów, dlatego w dalszym ciągu będziemy wspierać projekty skłaniające do regularnych kontroli oraz prowadzenia zdrowego stylu życia – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

W 2018 roku w ramach współpracy Nationale-Nederlanden i Fundacji Kapitan Światełko udało się przebadać ponad dwa tysiące mężczyzn. Dzięki akcji Movember Polska wykryto 31 przypadków wymagających dalszej diagnozy. Osoby chore będą miały szansę za wcześniejsze rozpoczęcie leczenia i szybszy powrót do zdrowia. Nationale-Nederlanden uczestniczy w tej akcji od 2015 r.

Nationale-Nederlanden jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Oferuje różnorodne produkty zabezpieczające przyszłość finansową ponad pół miliona klientów. Od 2018 roku udostępnia również ubezpieczenia majątkowe. Działa w Polsce od 1994 roku. Od 1998 roku w ramach grupy funkcjonuje także Nationale-Nederlanden Powszechne Towarzystwo Emerytalne zarządzające największym pod względem aktywów Otwartym Funduszem Emerytalnym w Polsce oraz Dobrowolnym Funduszem Emerytalnym.