Niebieskie serca Fundacji PZU w najbliższy weekend trafią do kolejnych kierowców

Fundacja PZU nie zwalnia tempa. Cały czas aktywnie działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych. W ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” w najbliższy, świąteczny weekend po raz drugi w tym roku na polskie drogi wyruszą specjalne patrole policji z wolontariuszami PZU.

1 listopada to dzień, który wiąże się ze szczególnie wzmożonym ruchem na drogach. W takich warunkach nietrudno o niebezpieczne zdarzenia z udziałem pieszych. Aby zwrócić uwagę kierowców i pieszych na wspólne bezpieczeństwo na drodze funkcjonariusze policji i wolontariusze PZU łączą siły podczas specjalnych patroli.

Patrole spotkamy na polskich drogach w dniach 31.10 – 1.11 br. W trakcie rutynowych kontroli prowadzonych przez policjantów, wolontariusze będą wręczać kierowcom niebieskie serca kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Przypominać o bezpieczeństwie pieszych będą zamieszczone na sercach hasła: „Nie bądź lwem, kiedy zbliżasz się do zebry”, „Pasy to nie linia mety”, „Kochanie, ja też czasem bywam na pasach! Uważaj na pieszych!”, „Zebry są pod ochroną. Uważaj na pieszych.”, „Hamuj przed pasami, nie zwalniaj w uczuciach…”. Wręczając serce zatrzymanemu kierowcy, wolontariusze będą zachęcać ich do bezpiecznej jazdy i zwracania szczególnej uwagi na pieszych.

Akcja jest częścią kampanii Fundacji PZU. Swoim zasięgiem obejmie miasta w 13 województwach m.in. Szczecin, Radom, Leszno, Poznań, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Zabrze, Sosnowiec, Myszków, Międzyrzecz, Pleszew, Pszczynę, Szubin i Czarnków.

Celem tegorocznej kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” jest zwrócenie uwagi, że zarówno kierowcy, jak i piesi są odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze i wspólnie powinni zadbać o jego poprawę. Przekaz ten podkreśla hasło „Kochasz? Uważaj na pieszych. To mogą być Twoi najbliżsi”.

Więcej informacji na temat kampanii znajduje się na stronie www.stopwariatom.pl

źródło: PZU