Nowa forma rozliczania firmy w ING Księgowość

ING Księgowość rozszerza swoje usługi i wprowadza możliwość dokonywania rozliczeń w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Do tej pory klienci mogli prowadzić samodzielną księgowość rozliczając się za pomocą Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest jedną z uproszczonych form opodatkowania podatkiem dochodowym i stanowi korzystną formę dla podatników, którzy osiągają wysokie przychody i jednocześnie ponoszą niskie koszty działalności. Przedsiębiorcy, którzy korzystają z takiej formy rozliczenia, płacą podatek liczony od obrotu. Nie mają możliwości pomniejszania podatku o koszty jego uzyskania, przy czym forma ta nie jest dostępna dla wszystkich przedsiębiorców.

– Do tej pory naszym klientom, prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, umożliwialiśmy rozliczenia za pomocą Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów. Teraz dodaliśmy kolejną opcję uproszczonej księgowości – ryczałt ewidencjonowany. Szacujemy, że niemal co trzeci klient korzystający z „fakturowania” w ING Księgowość rozlicza się w oparciu o ryczałt. Nasze nowe rozwiązanie to znaczne ułatwienie, zwłaszcza dla najmniejszych przedsiębiorców, którzy takie rozliczenia prowadzili często w oparciu o własne notatki czy pliki Excel. To także większe bezpieczeństwo dla przedsiębiorcy i komfort, że wszystko jest w jednym miejscu, dostępne online z każdego miejsca i o każdej porze – mówi Arkadiusz Kuczera, wiceprezes zarządu operatora usługi ING Księgowość.

ING Bank Śląski jako pierwszy bank na rynku zaoferował usługi księgowości skierowane do segmentu średnich i dużych firm. Niedawno oferta została rozszerzona na samodzielną księgowość dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Klienci ING mogą korzystać z nowoczesnych portali internetowych w ekosystemie ING Księgowość, w pełni zintegrowanych z systemem bankowości internetowej Moje ING oraz ING Business.

Usługa ING Księgowość stanowi ofertę spółki ING Usługi dla Biznesu S.A., należącej do grupy kapitałowej ING Banku Śląskiego.