Nowe rozdanie w Expanderze. Hat-trick rekordów sprzedaży i uzyskanie statusu agenta firmy inwestycyjnej

Największy niezależny doradca finansowy nie zwalnia tempa. 2015 rok kończy pasmem sukcesów, bijąc rekordy sprzedaży w 15-letniej historii firmy w aż trzech kategoriach produktowych. Jednak blisko 4,6 mld zł osiągniętego wolumenu kredytów hipotecznych, 406 mln zł kredytów gotówkowych i ponad 5,6 mln zł ubezpieczeń to nie wszystko. Po uzyskaniu zgody KNF Expander otrzymuje także status agenta firmy inwestycyjnej renomowanego domu maklerskiego IPOPEMA Securities. Tym samym staje się jednym z nielicznych podmiotów w branży oferujących dostęp do unikatowych produktów inwestycyjnych: obligacji korporacyjnych, bankowych czy produktów strukturyzowanych w formie certyfikatów i obligacji.

nowe_rozdanie_w_expanderze_infografika

Historyczny rekord w hipotekach i gotówkach

Po udanych czterech kwartałach 2015 roku, największy niezależny doradca w Polsce ustanawia kolejny rekord w swojej 15-letniej historii, uzyskując wolumen kredytów hipotecznych o wartości blisko 4,6 mld złotych. To o 20% więcej niż rok temu.

Adrian Jarosz, Prezes Zarządu Expander Advisors: – 2015 rok to zdecydowanie udany czas dla Expandera. Zakończyliśmy go nie tylko rekordem rocznym, ale także miesięcznym i kwartalnym. Wykorzystaliśmy sprzyjające warunki rynkowe – niskie stopy procentowe i, korzystne dla klientów, zmiany w programie Mieszkanie dla młodych. W IV kwartale za naszym pośrednictwem udzielono kredytów mieszkaniowych w kwocie 1,3 mld zł, czyli aż o 30% więcej niż rok temu. Pomimo odczuwalnych podwyżek marż, ubiegłoroczny grudzień był dla nas najlepszy w historii. W tym miesiącu pośredniczyliśmy w udzieleniu dofinansowania na zakup mieszkań o łącznej wartości 475 mln zł, czyli aż o 1/3 więcej niż w analogicznym okresie rok temu.

IV kwartał to także rekordowy okres pod względem sprzedaży kredytów gotówkowych. W tym czasie doradcy Expandera pośredniczyli w uzyskaniu finansowania na łączną kwotę 107 mln zł, kontynuując pasmo rekordowych miesięcy sprzedaży tego produktu finansowego. Udane cztery kwartały przyczyniły się do podwojenia wolumenu wypracowanego w 2014 roku i ustanowienia nowego rekordu, wynoszącego blisko 406 mln zł.

Doradca nie tylko kredytowy

Sukcesy w sprzedaży tradycyjnych produktów w tej branży – kredytów hipotecznych i gotówkowych, to nie wszystko. Expander rozwija bowiem także portfel produktów ubezpieczeniowych. W całym 2015 roku pośredniczył w sprzedaży ubezpieczeń (na życie i majątkowych) o łącznej kwocie 5,6 mln zł, co stanowi aż o 70% więcej niż rok temu. Tym samym ustanawia nowy rekord w swojej historii.

Adrian Jarosz, Prezes Zarządu Expander Advisors: – Osiągnięte wyniki to efekt systematycznej dywersyfikacji portfela produktowego. Naszym celem jest bowiem stworzenie nowej kategorii doradcy, oferującego już nie tylko kredyty, ale także rozwiązania zabezpieczające przyszłość klientów, dbające o ich bezpieczeństwo finansowe w przypadku różnych wydarzeń losowych. Aby to osiągnąć, w 2015 roku zwiększyliśmy kompetencje ubezpieczeniowe, inwestując zarówno w rozwój naszych doradców, jak i ciągłe ulepszanie oferty. Dzięki temu, w IV kwartale niemal podwoiliśmy wolumen osiągnięty w poprzednim kwartale oraz uzyskaliśmy wynik o blisko 170% wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Nowy status największego niezależnego doradcy

Oprócz oferty ubezpieczeniowej Expander rozwija także portfel produktów inwestycyjnych. Już w 2015 roku, za jego pośrednictwem klienci zainwestowali blisko 136 mln zł. Od lutego inwestycyjna oferta Expandera ulegnie dużej zmianie. Z dniem 15 lutego 2016 roku staje się bowiem agentem firmy inwestycyjnej IPOPEMA Securities, i, tym samym, jednym z nielicznych na rynku podmiotów z branży posiadających dostęp do unikatowych produktów i ofert instrumentów maklerskich.

Uzyskanie statusu AFI to odpowiedź na potrzeby klientów szukających korzystnych alternatyw dla niskooprocentowanych produktów oszczędnościowych. Dzięki konstrukcji prawnej, za pośrednictwem doradców Expandera będą mogli ulokować swoje oszczędności w akcjach, obligacjach korporacyjnych, bankowych, certyfikatach Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych oraz produktach strukturyzowanych w formie certyfikatów i obligacji.

źródło: Expander