Nowi klienci biura maklerskiego mBanku mogą już założyć rachunek przez internet

W pełni elektroniczny proces pozwala zacząć inwestować na GPW i giełdach zagranicznych, jak i rynkach nieregulowanych.

Inwestorzy indywidualni także Ci nie posiadający rachunku osobistego w mBanku którzy chcą dołączyć do grona klientów biura maklerskiego mBanku, teraz mogą to zrobić w całości przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu czy nawet korzystania z kuriera. Zawarcie umowy o usługę maklerską w ten sposób daje dostęp do regulowanego rynku giełdowego, w tym do instrumentów finansowych notowanych na GPW, giełd zagranicznych, a także handlu m.in. surowcami oraz walutami.
Dotychczas klienci mBanku mogli założyć online usługę eMakler, dostępną z pozycji serwisu transakcyjnego, teraz w szybki sposób będą mogli uzyskać jeszcze więcej możliwości inwestycyjnych.

Sytuacja rynkowa sprzyja obecnie zainteresowaniu giełdą. Teraz nasi nowi klienci mogą założyć rachunek maklerski jeszcze łatwiej. Cyfryzacja procesu zawarcia umowy jest dla nas naturalnym krokiem, uzupełniającym już wcześniej dostępną online ofertę usług, obejmującą internetowe czy mobilne platformy transakcyjnej – mówi Maksymilian Skolik, dyrektor Biura maklerskiego mBanku.

Zdalne założenie rachunku w Biurze maklerskim mBanku jest szybkie i proste. Klient wypełnia wniosek rejestracyjny online, potwierdzając swoją tożsamość za pomocą zdjęć dokumentów. Zawarta umowa wysyłana jest klientowi w zabezpieczonym emailu. Aktywacja rachunku następuje po weryfikacji przelewu.
Nowy proces zastępuje dotychczasową możliwość zawierania umowy za pośrednictwem kuriera. Jednocześnie klienci nadal mogą podpisać umowę w Punktach Usług Maklerskich mBanku.
Otwarcie przez internet rachunku maklerskiego to kolejny element obsługi klienta, który mBank scyfryzował. Do możliwości, jakie już od dłuższego czasu mieli klienci indywidualni, zostały w ostatnich tygodniach dodane opcje otwarcia konta i zawierania umów online przez klientów bankowości korporacyjnej.