Nowość w mBanku: debetówka z wieloma walutami bez kosztów

Płacenie za granicą będzie jeszcze prostsze dzięki nowej usłudze, którą mBank przedstawi klientom w listopadzie. Każdy klient, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową. Na początek będzie ona działać dla czterech walut: EUR, USD, GBP lub CHF.

Nowa usługa uzupełnia ofertę walutową banku dla klientów masowych. Dzięki niej dotychczasowa karta debetowa będzie połączona już nie tylko z kontem złotowym, ale też z rachunkami walutowymi, które klient już ma lub założy (obecnie mBank proponuje rachunki w euro, dolarze amerykańskim, funcie brytyjskim oraz franku szwajcarskim).

Uruchomienie i korzystanie z usługi jest bezpłatne. Podobnie rachunki walutowe – są zakładane i prowadzone bez opłat.   Aby poza granicami kraju zapłacić swoją karta niczym walutową, wystarczy wcześniej przelać pieniądze na właściwy rachunek. Klienci mBanku mogą zrobić to szybko i bezpiecznie dzięki mKantorowi – zarówno w serwisie bankowości internetowej, jak i w aplikacji mobilnej. Podczas transakcji system sam rozpozna walutę i automatycznie pobierze pieniądze z właściwego rachunku.

W sytuacji, gdy klient nie będzie mieć wystarczającej kwoty na rachunku walutowym lub transakcja będzie realizowana w innej walucie, bank zaksięguje ją jako standardową operację zagraniczną. Klient mający włączoną usługę walutową skorzysta jednak w tym wypadku z niższej opłaty za przewalutowanie transakcji (3,5 proc.).

Usługa będzie dostępna dla nowych i obecnych klientów posiadających karty Visa, czyli dla ok. 60 proc. wszystkich użytkowników kart w mBanku. W przyszłości bank planuje rozwijać usługę nie tylko o kolejne waluty (m.in. JPY, NOK, SEK, CZK, HUF, DKK, HRK), ale także udostępnić ją dla posiadaczy kart Mastercard.

To nie jedyne rozwiązanie mBanku dla osób często płacących za granicą. Warto przypomnieć, że klienci mBanku posiadający rachunki mKonto Intensive mogą skorzystać z wyjątkowej oferty karty walutowej Visa Świat, która daje dostęp do blisko 150 walut.