OnkoPlan od PKO Ubezpieczenia dostępny jest od dzisiaj w szerokiej ofercie PKO Banku Polskiego

  • OnkoPlan to ubezpieczenie onkologiczne, które zapewnia pomoc w razie zdiagnozowania choroby nowotworowej.

  • OnkoPlan obejmuje m.in.: ochronę w przypadku pierwszego zachorowania na nowotwór złośliwy zdiagnozowany w trakcie trwania polisy, wsparcie finansowe do 100 tys. zł, organizację i pokrycie kosztów leczenia za granicą do 1 mln EUR.

  • Produkt przeznaczony jest dla wszystkich klientów PKO Banku Polskiego i osób, które nie korzystają z usług banku.

OnkoPlan to ubezpieczenie, które zapewnia pomoc w razie zachorowania na nowotwór złośliwy zdiagnozowany po raz pierwszy w trakcie trwania polisy. Ochrona obejmuje także zachorowanie na nowotwór in situ (tzw. nowotwór przedinwazyjny), z wyjątkiem raka skóry.

Osoby ubezpieczone otrzymują  szeroki zakres wsparcia zarówno podczas leczenia onkologicznego, jak i po zakończeniu terapii. Ubezpieczenie dostępne jest w jednym z trzech wariantów:

  • Komfort – świadczenia w ramach tej opcji to suma ubezpieczenia 70 tys. zł, druga opinia medyczna, pakiet PKO Pomoc Medyczna,
  • Premium – świadczenia w ramach tej opcji to suma ubezpieczenia 40 tys. zł, druga opinia medyczna, pakiety PKO Opieka Medyczna za granicą do 1 mln EUR i PKO Pomoc Medyczna,
  • Premium+ – to pakiet świadczeń analogiczny do pakietu Premium, różniący się wysokością sumy ubezpieczenia, która w tym wariancie wynosi 100 tys. zł.

– OnkoPlan jest od dzisiaj dostępny dla każdego, kto chciałby ubezpieczyć się na wypadek zachorowania    na chorobę nowotworową. Wystarczy odwiedzić najbliższy oddział PKO Banku Polskiego. Stworzyliśmy wyjątkowy produkt onkologiczny, który w przypadku zachorowania gwarantuje nie tylko wsparcie finansowe, ale także zapewnia pomoc w organizacji i leczeniu szpitalnym za granicą w wysokości do 1 mln Euro. Konstrukcja polisy oparta na trzech wariantach pozwala na dobór parametrów ubezpieczenia stosownie do potrzeb i możliwości finansowych. Tworzyliśmy ją z myślą o ochronie ubezpieczeniowej, która zapewni osobom chorym na nowotwór poprawę komfortu życia w trudnym momencie jakim jest walka z chorobą – mówi Sławomir Łopalewski, prezes PKO Ubezpieczenia.

Poszerzenie dystrybucji w przypadku ubezpieczenia OnkoPlan jest dla nas bardzo istotne. Zyskujemy możliwości szerszej konsultacji z klientami w zakresie ich potrzeb ubezpieczeniowych. Służyć to będzie z pewnością dalszemu rozwojowi naszej oferty produktowej zgodnej z oczekiwaniami jak największego grona odbiorców – dodaje Sławomir Łopalewski.

W ramach polisy PKO Ubezpieczenia wypłaci sumę ubezpieczenia, którą ubezpieczony może przeznaczyć na dowolny cel, na przykład na wsparcie najbliższych czy dalsze leczenie w kraju. Ubezpieczenie zakłada także weryfikację diagnozy, tzw. drugą opinię medyczną z przedstawieniem dostępnych możliwości leczenia. W wariantach Premium i Premium+ ubezpieczony może w ramach opcji PKO Opieka Medyczna za granicą podjąć leczenie w rekomendowanym szpitalu poza granicami kraju. Towarzystwo zorganizuje i pokryje koszty leczenia do 1 mln EUR. Dodatkowo, PKO Ubezpieczenia zapewni organizację     i pokrycie kosztów transportu oraz zakwaterowania w miejscu leczenia za granicą nie tylko osoby ubezpieczonej, ale również bliskich czy dawców. W przypadku konieczności zakupu w Polsce leków zapisanych po hospitalizacji za granicą, ubezpieczony może otrzymać refundację do 100 tys. zł.  Pakiet PKO Pomoc Medyczna dostępny w każdym wariancie ubezpieczenia zapewnia specjalistyczną pomoc psychoonkologa, dietetyka, opiekę nad dziećmi w trakcie kuracji.

Co roku u blisko 150 tys. Polaków diagnozuje się chorobę nowotworową. Eksperci prognozują dalszy wzrost zachorowalności. Nowotwór oprócz skomplikowanej terapii niesie ze sobą także wydatki finansowe i obciążenie domowego budżetu. Są to koszty związane nie tylko z procesem leczenia, ale też szeregiem wspierających usług i z zapewnieniem potrzebnej opieki po leczeniu. OnkoPlan jest rozwiązaniem, które pomaga pacjentom wyjść naprzeciw tym wymaganiom i w pełni skoncentrować się na leczeniu.