Orange Polska najlepszym pracodawcą w Polsce

Orange Polska otrzymał certyfikaty Top Employers Polska 2016 i Top Employers Europe 2016 – jedne z najważniejszych w branży zarządzania zasobami ludzkimi w Europie. Najwyższy wynik, spośród certyfikowanych w naszym kraju firm, to dowód na zaangażowanie w tworzenie właściwych wrunków pracy, ciągłego ich doskonalenia, a także dbałości o rozwój talentów.

Certyfikat Top Employer jest przyznawany przez Instytut Top Employers, organizację wyróżniającą najlepszych pracodawców na całym świecie. Wyróżnienie otrzymują przedsiębiorstwa, których oferta dla pracownika spełnia najwyższe standardy. Proces certyfikacji składa się z kilku etapów i jest weryfikowany przez zewnętrznego audytora. Badanie, obejmujące siedem kluczowych dla pracodawcy obszarów, pozwala na dokładne ocenienie sposobu zarządzania kapitałem ludzkim i warunków pracy w organizacji.

Przyznanie nam pierwszego miejsca w ramach certyfikacji Top Employer Polska oraz, po raz kolejny certyfikatu Top Employer Europe pokazuje, że w Orange Polska dbamy o naszych pracowników i jesteśmy wiarygodnym pracodawcą. Chcemy, aby  Orange Polska było  miejscem dla ludzi ciekawych, tworzących fajną społeczność, aktywnie realizujących wyzwania biznesowe. Wspieramy naszych pracowników w łączeniu pasji z życiem zawodowym, tworzymy warunki, w których mogą działać społecznie w ramach programów Fundacji Orange. Jednocześnie oferujemy im nowoczesne i przyjazne środowisko pracy, a nasza oferta socjalna jest jedną z najlepszych w Polsce.  Cieszymy się, że aż  80%  spośród nich pozytywnie ocenia Orange jako pracodawcę – mówi Jacek Kowalski, członek zarządu ds. Zasobów Ludzkich.

Najważniejszym, zdaniem firmy są programy nastawione na rozwijanie pasji pracowników i ich zaangażowanie w działanie w Orange Polska. Z jednej strony są to projekty wolontariatu pracowniczego i Orange Passion, dzięki którym mogą oni łączyć zainteresowania z pomaganiem innym. Z drugiej – grywalizacja Miasto Orange i programy wspierające wzajemną wymianę wiedzy i doświadczeń pracowników.

Zapewnienie rozwoju pracowników poprzez rozbudowany system szkoleń, jest jednym z priorytetów Orange Polska. Duże znaczenie mają także programy takie, jak Orange Campus. Przygotowuje on menedżerów do funkcjonowania w roli liderów zespołów i skutecznego zarządzania, zarówno w wymiarze celów biznesowych jak i relacji między ludźmi.

Mając na celu pozyskanie najbardziej utalentowanych pracowników spośród studentów wyższych uczelni, Orange Polska oferuje płatne praktyki studenckie. Dla szczególnie zainteresowanych branżą  telekomunikacyjną powstał  program 6. Zmysł.

Certyfikat Top Employer, otrzymany przez Orange Polska już po raz szósty, to kolejne wyróżnienie dla firmy z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. W ostatnim roku Orange Polska zdobył m.in. Certyfikat HR Najwyższej Jakości, oraz  Kryształową  Statuetkę w XV edycji konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

źródło: Orange