Pakiety dla rozpoczynających samodzielne życie, singli i młodych rodzin, ulepszona Nowa Perspektywa – w sedno potrzeb klientów

education, high school, teamwork and people concept - group of smiling students sitting and talking in lecture hall

Aviva wprowadziła trzy nowatorskie pakiety ubezpieczeń Ty, Ja, i My, przeznaczone dla młodych rozpoczynających samodzielne życie, dla singli oraz młodych rodzin. Jednocześnie firma zwiększyła atrakcyjność swojego flagowego ubezpieczenia Nowa Perspektywa dla klientów zainteresowanych kompleksową ochroną zdrowia i życia rodziny.

Na podstawie wyników badań i własnych analiz Aviva przygotowała innowacyjne propozycje dla trzech grup klientów, które często uważają, że:

 • nie potrzebują ubezpieczenia (zwłaszcza na życie)
 • nie stać ich na polisę
 • na rynku nie ma polis odpowiadających na ich potrzeby.

Przygotowując tę ofertę, wyszliśmy poza dotychczasowe standardy branży, łącząc ubezpieczenia na zdrowie i życie z majątkowymi i usługami assistance. Co najważniejsze dla klientów, pakiety zawierają namacalne korzyści „tu i teraz”, takie jak ubezpieczenie urządzeń mobilnych, domowe wizyty lekarza i pomoc fachowców w razie usterek w domu. Chcemy zainteresować ubezpieczeniami ludzi, którzy dotychczas nie dostrzegali takiej potrzeby, bo nie widzieli realnych i szybkich korzyści z posiadania polisy – mówi Adam Uszpolewicz, prezes grupy Aviva.

Szanując czas naszych klientów, przygotowaliśmy produkty, które można łatwo zrozumieć i szybko kupić. Wielu klientów nie chce poświęcać dużo czasu ubezpieczeniu, dobierać i zmieniać zakresu ochrony – oni oczekują, że ubezpieczyciel zrobi to za nich. Rewolucyjnie zmieniliśmy też komunikację – język jest bardzo prosty, a obraz mocno osadzony w stylu życia potencjalnych klientów – dodaje Arunas Rumskas, wiceprezes Avivy.

W efekcie powstały trzy pakiety, które łączy: czytelna konstrukcja, wniosek w formie elektronicznej, niższa składka niż w klasycznych ubezpieczeniach na życie oraz brak elementu inwestycyjnego.

Pakiet Ty powstał z myślą o studentach i młodych ludziach, którzy rozpoczynają życie na własną odpowiedzialność poza domem rodzinnym. Ubezpieczenie mogą kupić rodzice, którzy chcą pomóc swojemu dziecku w bezpiecznym starcie w samodzielność lub sami zainteresowani młodzi ludzie.

Najważniejsze elementy pakietu Ty:

 • ubezpieczenie smartfona, tabletu lub notebooka od kradzieży oraz pokrycie kosztów naprawy uszkodzonego urządzenia
 • ubezpieczenie na wyjazd w Europie na 7 dni (głównie koszty leczenia za granicą)
 • wsparcie w razie kontuzji – np. złamania kości, skręcenia stawu lub oparzenia
 • dostęp do wizyt u lekarzy specjalistów oraz do badań diagnostycznych w sieci prywatnych przychodni
 • pokrycie szkód w wynajmowanym mieszkaniu.

Dodatkowe korzyści dla klientów to: pakiet fit do sieci Jatomi Fitness na promocyjnych warunkach oraz t-shirt z wybranym hasłem.

Pakiet Ja przeznaczony jest dla zapracowanych singli rozwijających karierę zawodową, którzy zarazem przywiązują wagę do zdrowego stylu życia i swoich hobby.

Najważniejsze elementy pakietu Ja:

 • wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację w razie poważnych zachorowań
 • pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku i pobytu w szpitalu
 • drugą opinię lekarską u najlepszych światowych specjalistów (Best Doctors)
 • medyczne wizyty domowe
 • opiekę i pomoc w domowych obowiązkach w razie choroby
 • pomoc fachowca od domowych usterek

Dodatkowe korzyści dla klientów to: pakiet fit do sieci Jatomi Fitness na promocyjnych warunkach oraz propozycje zdrowych i szybkich do przygotowania posiłków wraz z listą zakupów, przesyłane mailem. Przepisy przygotowuje znana dietetyczka i blogerka Ewa Jarosz (www.dietetykwstolicy.pl).

Pakiet My przeznaczony jest dla młodych rodzin, które często nie mają żadnego ubezpieczenia, choć ich potrzeby w tym zakresie znacznie się zwiększyły po pojawieniu się dzieci.

Najważniejsze elementy pakietu My:

 • pomoc w razie niezdolności do pracy z powodów zdrowotnych
 • wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację w razie poważnych zachorowań
 • drugą opinię lekarską u najlepszych światowych specjalistów (Best Doctors)
 • dostęp do infolinii medycznej Baby Assistance
 • odszkodowanie w razie włamania lub kradzieży
 • lekarskie wizyty domowe i transport medyczny
 • pomoc fachowca od domowych usterek.

Dodatkowe korzyści to: pakiet fit do sieci Jatomi Fitness na promocyjnych warunkach oraz audiobooki dla najmłodszych do wspólnego rodzinnego słuchania.

Aviva wprowadziła też kilka nowości do ubezpieczenia Nowa Perspektywa, którego twarzą jest Małgorzata Kożuchowska. Nowa Perspektywa jest przeznaczona dla klientów, którzy chcą kompleksowo chronić zdrowie i życie swojej rodziny i w tym zakresie wyznacza najwyższy standard ubezpieczeń w Polsce.

Pierwszą nowością jest formuła smart, czyli zachęta do rozszerzenia ubezpieczenia o większą liczbę ochronnych umów dodatkowych – przede wszystkim zdrowotnych i wypadkowych. Przy zakupie trzech umów dodatkowych, za najtańszą z nich klient płaci 50% zwykłej składki, przy czterech umowach o 75% mniej, zaś przy pięciu lub więcej – najtańszą umowę dodatkową klient otrzymuje gratis.

Wśród umów dodatkowych klienci szczególnie cenią ubezpieczenie od poważnych zachorowań, (obejmujące 40 pozycji), niezdolność do pracy, świadczenia szpitalne oraz dostęp do lekarzy i diagnostyki w sieci prywatnych przychodni.

Drugą ciekawą propozycją jest ubezpieczenie Mediservice, które umożliwia uzyskanie drugiej opinii lekarskiej u najlepszych światowych specjalistów, a także zapewnia szeroki zakres pomocy medycznej i domowej (w tym dostęp do sprawdzonych informacji medycznych online).

Klienci, którzy zdecydują się na ubezpieczenie Nowa Perspektywa do końca 2015 roku, skorzystają z pakietu Mediservice bezpłatnie przez 12 miesięcy.

Nowa Perspektywa daje też dodatkowe korzyści dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny – darmowe ubezpieczenie NNW dla każdego dziecka, a także 20% zniżki w składce za pakiet medyczny Bądź Zdrów.

źródło: Aviva