PARTNERSTWO SWATCH I VISA UMOŻLIWIA PŁATNOŚCI ZBLIŻENIOWE „PROSTO Z NADGARSTKA”

Firma Swatch SA oraz Visa Inc. wraz z Visa Europe podpisały umowę, dzięki której użytkownicy kart Visa – w pierwszej kolejności w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii i Brazylii – będą mogli płacić zbliżeniowo „prosto z nadgarstka” przy pomocy nowego zegarka firmy Swatch o nazwie SWATCH BELLAMY. Rozwiązania, którego wprowadzenie na rynek przewidziane jest na początek 2016 r., będzie można używać na całym świecie – wszędzie tam, gdzie przyjmowane są płatności zbliżeniowe Visa.

SWATCH BELLAMY, kolejny produkt pionierskiego producenta zegarków ze Szwajcarii, jest połączeniem przyciągającego oko i zarazem funkcjonalnego wzornictwa oraz najnowszych technologii płatniczych Visa. SWATCH BELLAMY otworzy nową erę handlu zwanego „connected commerce”, możliwego dzięki coraz powszechniejszej akceptacji płatności zbliżeniowych na całym świecie.

Skąd wzięła się nazwa „SWATCH BELLAMY”? W wydanej w 1888 r. niezwykle interesującej książce „Looking Backward 2000-1887” (polski tytuł: „W roku 2000”), amerykański pisarz Edward Bellamy przedstawia utopijny świat przyszłości, w którym gotówka zostaje zastąpiona kartami płatniczymi. Bellamy był pierwszym autorem piszącym o takich kartach – 40 lat przed innymi. Dlatego też firma Swatch – zawsze gotowa uhonorować innych innowatorów i wizjonerów – nazwała swój nowy zegarek z funkcjonalnością płatności „SWATCH BELLAMY”. Jednocześnie w języku francuskim „bel ami” znaczy „dobry przyjaciel” – i nowy zegarek BELLAMY na pewno stanie się takim dobrym przyjacielem użytkownika.

Technologia NFC wykorzystuje fale radiowe wysokiej częstotliwości do łączności bliskiego zasięgu, zazwyczaj nie więcej niż 10 cm. Nowe zegarki SWATCH BELLAMY mają wszystkie cechy, które rozsławiły markę Swatch: łączą w sobie przyjemność użytkowania z kolorem i doskonałym wzornictwem – a dodatkowo pod tarczą zegarka wbudowany jest mikroprocesor NFC. Podobnie jak karty zbliżeniowe zegarek SWATCH BELLAMY umożliwia płacenie w terminalach sklepowych przystosowanych do przyjmowania tego typu płatności. Transakcja płatnicza „prosto z nadgarstka” nie wymaga żadnego dodatkowego poboru energii z baterii zegarka, co oznacza, że jej czas pracy pozostaje niezmieniony.

Wdrożenie zegarka SWATCH BELLAMY – we współpracy z Visa – przewidziane jest w początkach 2016 r., w pierwszej kolejności w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii i Brazylii. Po raz pierwszy SWATCH BELLAMY zaprezentowano w Chinach w listopadzie 2015 r.

źródło: Visa