Pekao Direct czyli kolejny poziom obsługi klienta w Banku Pekao S.A.

Infolinia Pekao uważana jest za jedną z najlepszych w Polsce. Według grudniowego rankingu ARC Rynek i Opinia nasi konsultanci najszybciej odbierają telefony i udzielają pomocy klientom. W nowym roku bank chce jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby swoich klientów w ramach pracy innowacyjnego Pekao Direct, dawniej Centrum Bankowości Bezpośredniej.

Konsultanci infolinii Pekao już od 19 lat aktywnie wspierają działania banku, realizując zdalną obsługę klientów w zakresie bankowych produktów i usług. Pod nową nazwą Pekao Direct każdy klient uzyska fachowe wsparcie na początkowym etapie relacji z bankiem, otrzyma odpowiedzi na wszelkie pytania oraz wsparcie w procesie zakupowym.

Wraz ze zmianą nazwy centrum kontaktowego banku, zmienia się również podejście do obsługi klienta – staje się ono jeszcze bardziej cyfrowe i innowacyjne. Pekao Direct stawia na dostarczenie swoim klientom najlepszych wielokanałowych doświadczeń, sukcesywnie rozwijając cyfrowe kanały komunikacji, a przez to ułatwiając codzienne bankowanie. Nowa nazwa podkreśla także zwrot spółki w stronę technologii i wskazuje na filary skutecznej zdalnej komunikacji z klientami: bezpośredni, dostępny i łatwy kontakt.

 Chcemy być najbardziej innowacyjnym bankiem w Polsce. Stawiamy na cyfryzację w niemal każdym aspekcie pracy. Wykorzystując najlepsze rynkowe praktyki, staramy się jak najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Dlatego w najbliższym czasie, w ramach pracy nowego Pekao Direct, planujemy wprowadzanie kolejnych nowoczesnych projektów opartych o sztuczną inteligencję. Już teraz pracujemy nad usługami takimi jak chatbot, voicebot czy asystent osobisty – mówi Wojciech Bury, prezes Pekao Direct.

Centrum kontaktowe Banku Pekao to jednak nie tylko bezpośredni kontakt z klientem w ramach infolinii i czatu. Konsultanci wspierają również doradców banku.

Wprowadzane zmiany wpisują się w realizowaną przez Pekao strategię „Siła Żubra” i pozwalają jeszcze efektywniej spełniać oczekiwania klientów.