Pekao wspiera strategiczną transakcję Polskiej Grupy Lotniczej

Bankowi Pekao powierzono zorganizowanie konsorcjum finansującego ogłoszonej dziś transakcji przejęcia przez Polską Grupę Lotniczą (PGL), niemieckiego przewoźnika czarterowego Condor Airlines. Pekao będzie pełnił wiodącą rolę w finansowaniu akwizycji tej największej linii czarterowej w Niemczech. Z kolei Pekao Investment Banking oraz Lazard doradzały PGL przy tej transakcji.

PGL to spółka-matka Polskich Linii Lotniczych LOT. W konsorcjum wspierającym transakcję znalazły się również PZU, PKO BP oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. Pekao Investment Banking (należący do Grupy Pekao) oraz Lazard wspierały PGL od strony doradczej przy tej transakcji.

– Jestem dumny, że możemy wesprzeć – zarówno finansując, jak i doradzając – naszego wiodącego przewoźnika w jego strategicznej transakcji i ekspansji zagranicznej. Dla PGL jest to kluczowa transakcja, dająca szansę na znaczne przyspieszenie rozwoju poprzez wejście na największy rynek lotniczy w Europie. Jesteśmy gotowi do tego, aby wspierać naszych klientów w ich globalnych aspiracjach i projektach – jest to element naszej szerszej strategii umacniania pozycji globalnych championów z Polski – powiedział Marek Lusztyn, prezes Banku Pekao.

Condor istnieje od 1956 r. Każdego roku obsługuje około 9,4 mln pasażerów z ośmiu niemieckich lotnisk, wykonując loty do około 90 miejsc w Europie, Afryce i Ameryce. W roku obrotowym 2018/19 Condor Flugdienst GmbH zanotował około 57 mln euro zysku operacyjnego przy około 1,7 mld euro przychodów. Condor dysponuje flotą ponad 50 samolotów. Według ankiety przeprowadzonej przez niemiecki instytut jakości usług na zlecenie kanału informacyjnego n-tv, Condor od wielu lat jest najpopularniejszą wakacyjną linią lotniczą w Niemczech.