Pełna atrakcji Stacja Santander we Wrocławiu, już od 24 sierpnia w strefie kultury Impart

Już od 24 sierpnia do 1 września mieszkańcy Wrocławia i okolic będą mogli wziąć udział we wspólnym pożegnaniu lata w Stacji Santander, która zlokalizowana będzie przy strefie kultury Impart. Stacja Santander to pełna atrakcji, mobilna przestrzeń edukacyjno-rozrywkowa. Na gości będą czekać gry i zabawy, a do tego praktyczne warsztaty z udzielania pierwszej pomocy oraz multimedialne wycieczki w świat finansów przyszłości. Wejście oraz udział w atrakcjach są bezpłatne.

Jedną z atrakcji Stacji Santander będą działania w ramach projektu edukacji na drodze – Jak Jeździsz. Goście poznają zalety jazdy na rowerze, zasady bezpieczeństwa poruszania się po drodze, a do tego specjaliści przekażą uczestnikom praktyczną wiedzę dotyczącą tego, jak przeprowadzić samemu drobne rowerowe naprawy. Skoro o bezpieczeństwie mowa, wszyscy, którzy odwiedzą w tych dniach Stację Santander będą mogli wziąć udział w warsztatach z pierwszej pomocy. Nie zabraknie też zajęć dla zwolenników personalizacji sprzętu rowerowego. Dla dzieci i dorosłych organizatorzy przygotowali zajęcia z dekorowania rowerów, kasków czy ochraniaczy.

Nauka o pieniądzach to dobra zabawa

Rowerowe szaleństwo to jednak nie wszystko, w czym będą mogli uczestniczyć goście Stacji Santander. Dla amatorów gier planszowych przygotowano gry edukacyjne opracowane w ramach projektu Finansiaki oraz grę ekonomiczną Liderzy Europy. Wszystko po to, by dzieci i młodzież mogły przekonać się, że poznawanie świata pieniędzy, niezależnie od wieku, może być ciekawe, łatwe i przyjemne. Materiały do zajęć z Finansiakami zostały przygotowane zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz podstawą programową kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych. Z kolei Liderzy Europy to gra, która bazuje na podstawach ekonomii i przeznaczona jest dla dzieci od 12 lat wzwyż. Dodatkowo, we wszystkie dni w Stacji Santander miłośnicy nowych technologii oraz zainteresowani nowoczesnymi usługami bankowymi będą mogli zobaczyć z bardzo bliska ciekawe rozwiązania i przekonać się, że hologramy i roboty to już nie tak odległa przyszłość.

Emocje na bank

Poza zabawami intelektualnymi, na gości Stacji Santander będą czekać również sportowe emocje. W strefie Ligi Mistrzów UEFA, której Santander jest sponsorem, odwiedzający m.in. zagrają w piłkę nożną na konsoli czy zobaczą historie najbardziej znanych piłkarzy na świecie. Miłośnicy aktywnego wypoczynku będą mogli spróbować swoich sił w niezwykłych rozgrywkach w piłkotenisa.

Stacja Santander otwarta będzie od 24 sierpnia do 1 września w godzinach 12:00 – 20:00. Uczestnictwo w przygotowanych atrakcjach jest bezpłatne.