PKO Bank Polski innowacyjną instytucją finansową

W rankingu ITBANK 2019, PKO Bank Polski zwyciężył, w kategorii na najbardziej innowacyjne instytucje finansowe według firm z branży IT. Bankowy lider technologiczny został doceniony m.in. za transformację cyfrową, Operatora Chmury Krajowej oraz aplikację mobilną IKO.

– PKO Bank Polski jest liderem technologii IT w sektorze finansowym. Siła z jaką Bank oddziałuje nie tylko na sektor, ale także procesy gospodarcze zachodzące w kraju daje nam naturalny mandat do podejmowania wyzwań wykraczających poza świat finansów. Bazując na nowoczesnych technologiach wyznaczamy nowe trendy na rynku, o czym świadczy nasze zaangażowanie w rozwój e-administracji i rozwiązań chmurowych – mówi Piotr Krawczyk, dyrektor Pionu Rozwoju i Utrzymania Aplikacji w PKO Banku Polskim.

Bank przechodzi transformację cyfrową, koncentrując się potrzebach klientów stosuje nowoczesne technologie oraz doskonali procesy wewnętrzne i ofertę. Prowadzi zaawansowaną analitykę danych oraz prace nad rozwiązaniami opartymi o sztuczną inteligencję. Wspiera cyfryzację życia społecznego i intensywnie rozwija kanały mobilne.

Jego aplikacja IKO jest najpopularniejszą i najbardziej transakcyjną na polskim rynku. Przekroczyła już rekordową barierę 4 milionów aktywnych aplikacji, a Bank zanotował dotychczas w IKO łącznie 290 milionów transakcji mobilnych.

Powołana przez Bank wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju spółka Operator Chmury Krajowej realizuje koncepcję multi cloud. Docelowo będzie oferować usługi globalnych liderów technologicznych, jak również własne, które już intensywnie rozwija.

Ranking IT już po raz 14 opracowała redakcja „Miesięcznika Finansowego BANK”. Tegoroczna edycja zyskała nową klasyfikację. Firmy z branży teleinformatycznej świadczące usługi na rzecz instytucji finansowych wskazywały po 3 najbardziej innowacyjne podmioty z tego sektora.