PKO Bank Polski laureatem dwóch Nagród Gospodarczych Polskiego Radia

  • Bank zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Przełomowe Rozwiązanie 2019”

  • Drugie – w kategorii Ambasador Biznesu RP za nowoczesność i ekspansję zagraniczną

PKO Bank Polski zdobył pierwsze miejsce w kategorii Przełomowe Rozwiązanie 2019, w której wyróżniane są najbardziej innowacyjne firmy w Polsce. Kapituła Nagród Gospodarczych Polskiego Radia doceniła bank za dynamiczny rozwój bankowości internetowej, m.in. za szybkie przelewy oraz usługę e-Prawnik dla firm. W kategorii Ambasador Biznesu RP 2019 zajął drugie miejsce za nowoczesność i ekspansję zagraniczną.

Bank regularnie wprowadza udogodnienia dla przedsiębiorców. Jedną z najnowszych propozycji jest usługa  e-Prawnik. Narzędzie opracowane przez startup TuPrawnik w ramach programu „Let’s Fintech with PKO Bank Polski”, pozwala firmom na szybką, kompleksową i całkowicie zdalną konsultację prawną u jednego z wielu specjalistów. e-Prawnik to kolejne po e-Księgowości, asystencie firmowym i e-Sklepie rozwiązanie, które tworzy kompleksowy ekosystem usług dodatkowych dla MSP.

Bank rozumie potrzeby przedsiębiorców działających w Polsce i na rynkach zagranicznych. Aktywnie wspiera firmy w rozwoju międzynarodowej ekspansji, a placówki korporacyjne w Czechach i Niemczech ułatwiają ich obsługę finansową. Kolejny oddział bank otworzy na Słowacji do końca 2019 roku.

Laureatem tegorocznej nagrody specjalnej Polskiego Radia został premier Mateusz Morawiecki. Nagrody wręczono w kategoriach: dobry zarząd, przełomowe rozwiązanie, filantrop polski, skarb narodowy, ambasador biznesu RP. Nagrody Gospodarcze przyznane zostały już po raz trzeci. Organizatorem wydarzenia jest Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia.