PKO Bank Polski nagrodzony w konkursie „Diamenty Polskiej Chemii”

Zaangażowanie PKO Banku Polskiego w rozwój sektora chemicznego doceniła kapituła konkursu „Diamenty Polskiej Chemii”. Bank został laureatem w kategorii Podmiot Finansujący Roku.

Celem nagrody jest promowanie firm związanych z sektorem chemicznym, które poprzez swoje działania wyróżniają się wysoką efektywnością ekonomiczną, innowacyjnością i wspierają polską chemię w osiągnięciu przez nią pozycji jednej z najprężniej rozwijającej się gałęzi gospodarki. PKO Bank Polski podjął w tym roku strategiczną współpracę z Grupą Azoty.

Statuetkę podczas uroczystej Gali, która kończyła IV edycję konferencji Chemical Industry Summit, odebrał wiceprezes zarządu Jakub Papierski.

W projekcie konsorcjum banków na rzecz umowy kredytu odnawialnego o wartości 1,5 mld zł dla Grupy Azoty PKO Bank Polski pełni potrójną rolę – jest agentem: kredytu, zabezpieczeń i dokumentacji. W jej efekcie Bank sfinansuje partnerów biznesowych Grupy Azoty działających w branży rolniczej i przetwórstwa rolno-spożywczego.Efektem podpisanego przez obie spółki porozumienia ma być również wykorzystanie sieci dystrybucji producenta nawozów do sprzedaży produktów bankowych, a także wspólne działania marketingowe skierowane do producentów rolnych.

PKO Bank Polski i Grupa Azoty zainaugurowały ogólnopolski trzyletni program badań pH gleb oraz zasobności w składniki odżywcze – program „Grunt to wiedza” to pierwszy efekt strategicznej współpracy Grupy Azoty i PKO Banku Polskiego w segmencie Agro.

Połączenie siły kapitałowej Banku z doświadczeniem zespołu przygotowującego transakcję jest uznawane z modelowy przykład współpracy sektorów finansowego i przemysłu chemicznego.

PKO Bank Polski po raz kolejny został laureatem konkursu „Diamenty Polskiej Chemii”. Nagrodę otrzymał także w 2013 roku, również był zwycięzcą w kategorii Podmiot Finansujący Roku.

źródło: PKO Bank Polski