PKO Bank Polski nagrodzony za aktywność w Programie Polska Bezgotówkowa

PKO Bank Polski został nagrodzony przez Fundację Polska Bezgotówkowa za zaangażowanie w Program Polska Bezgotówkowa. Doceniono bank za największą aktywność kart płatniczych w terminalach Programu w 2019 roku.

PKO Bank Polski pogłębia relacje z klientami wykorzystując nowoczesne technologie. Jego oferta jest dostępna wszędzie tam, gdzie potrzebują tego klienci, którzy coraz chętniej wybierają zdalne kanały bankowania. Klienci mają w portfelach już ponad 9 mln kart z logo PKO Banku Polskiego. Liczba aktywnych aplikacji IKO, z których korzystają przekroczyła już 4 mln.
PKO Bank Polski wspiera przedsięwzięcia, które czynią polski rynek jednym z najnowocześniejszych na świecie. Nieustannie wzbogaca swoją ofertę dla mikro, małych i średnich firm wprowadzając do niej innowacyjne rozwiązania ułatwiające prowadzenie nowoczesnego biznesu. Klienci mogą zdalnie założyć działalność gospodarczą – od rejestracji firmy po otwarcie rachunku. Bank pomaga także prowadzić e-księgowość czy uruchomić e-sklep.
PKO Bank Polski jest członkiem Fundacji Polska Bezgotówkowa (FPB) i uczestniczy w Programie Polska Bezgotówkowa. W ramach inicjatywy FPB pokrywa koszty przedsiębiorców związane z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz koszty obsługi płatności bezgotówkowych przez 12 miesięcy.
Fundacja Polska Bezgotówkowa, wspólnie z uczestnikami rynku usług płatniczych w Polsce – wydawcami kart, agentami rozliczeniowymi oraz organizacjami Visa i Mastercard, przy udziale Związku Banków Polskich i Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, realizuje Program Polska Bezgotówkowa. Celem inicjatywy jest upowszechnianie płatności bezgotówkowych poprzez wsparcie rozwoju sieci akceptacji płatności bezgotówkowych w Polsce.