PKO Bank Polski partnerem WTA Katowice Open

_L_KATOWICE_OPEN_COLOR_PANTONE_CU
  • PKO Bank Polski partnerem turnieju tenisowego WTA Katowice Open.

  • Turniej odbędzie się w dniach 4-10 kwietnia 2016 r. w hali Spodka i w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

  • Kolejna inicjatywa sportowa, w którą angażuje się PKO Bank Polski.

  • Bank od wielu lat wspiera działania związane z promocją aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.

PKO Bank Polski po raz pierwszy został partnerem największego turnieju tenisowego w Polsce WTA Katowice Open. Przez tydzień od 4 do 10 kwietnia 2016 r. katowicki Spodek zamieni się w kort tenisowy, na którym będą rywalizować światowej klasy tenisistki, w tym Agnieszka Radwańska.

PKO Bank Polski od wielu lat wspiera działania na rzecz sportu, podejmując liczne inicjatywy związane z promocją aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Jedną z nich jest zapoczątkowany w 2013 roku autorski program „PKO Biegajmy razem”, którego celem jest popularyzacja idei biegania połączonej z dobroczynnością. Bank sponsoruje ok. 50 imprez biegowych rocznie w całej Polsce, np. PKO Silesia Marathon. Angażuje się również w inne dyscypliny sportu – jako partner zawodów jeździeckich Cavaliada Tour czy cyklu turniejów tenisowych w Koszalinie. Po raz pierwszy objął patronatem turniej tenisa kobiecego o światowej randze – WTA Katowice Open.

Halooo, tu Katowice z PKO Bankiem Polskim! – będziemy mogli powiedzieć już za niecały miesiąc, naśladując legendarnego komentatora sportowego Bohdana Tomaszewskiego, który słowami „Halooo, tu Wimbledon!” zaczynał relacje z najbardziej prestiżowego turnieju tenisowego na świecie. Tym razem z PKO Bankiem Polskim spotkamy się nie na starcie i mecie maratonu, ale podczas turnieju WTA Katowice Open, który dołączył do imprez odbywających się pod patronatem Banku – mówi Agnieszka Kielichowska, dyrektor Biura Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej PKO Banku Polskiego. – Światowej klasy obsada i oczywiście obecność naszej najlepszej tenisistki – Agnieszki Radwańskiej, a także atmosfera katowickiego Spodka na pewno zgromadzą dziesiątki tysięcy kibiców – dodaje Agnieszka Kielichowska.

WTA Katowice Open to największy turniej tenisowy w Polsce. Zeszłoroczna edycja transmitowana była do ponad 70 krajów na całym świecie, a rozgrywki na żywo śledziło ok. 20 tysięcy kibiców. W tym roku zawody odbędą się w dniach 4-10 kwietnia w hali Spodka i w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Mecze eliminacyjne zostaną rozegrane 2 i 3 kwietnia. Oprócz najwyżej rozstawionej Agnieszki Radwańskiej, 3. „rakiety” świata, w turnieju głównym zagrają m. in.: obrończyni tytułu – Anna Schmiedlova, zwyciężczyni edycji 2014 – Alize Cornet, a także Dominika Cibulkova oraz tegoroczna triumfatorka Rio Open 2016 – Francesca Schiavone. Dodatkowo imprezie będą towarzyszyły takie atrakcje jak spotkania z zawodniczkami czy Kids Day dla najmłodszych.

PKO Bank Polski zachęca do aktywności fizycznej również swoich pracowników. W Banku od kilku lat działają liczne sekcje biegowe zrzeszające miłośników biegania, tenisa, jazdy konnej, żeglarstwa czy jazdy na rowerze.

źródło: PKO Bank Polski