PKO Bank Polski zaprasza na 7. Rowerowy Bieg Piastów

W sobotę 25 września odbędzie się 7. Rowerowy Bieg Piastów. To ostatnie zawody z cyklu Wielkiego Jakuszyckiego Szlema. Generalny sponsor wydarzenia, PKO Bank Polski, zaprasza do kibicowania.

MINI, MEGA I GIGA to dystanse, które będą pokonywać zawodnicy 7. Rowerowego Biegu Piastów w Jakuszycach. Przed nimi urozmaicone, ale też wymagające trasy po Górach Izerskich. Najkrótsza rywalizacja to dystans MINI wynoszący 18 km i z sumą przewyższeń 283 m. Kolejny dystans to MEGA o długości 41 km i sumie przewyższeń 870 m, a najdłuższy – GIGA ma 60 km i sumę przewyższeń 948 m. Będzie też konkurencja dla najmłodszych, rozgrywająca się pod hasłem „Rowerowa przygoda”. Trasa będzie przebiegała na odcinku 300 m (dla dzieci na rowerkach biegowych i innych małych rowerkach) oraz około 1 km (dla dzieci samodzielnie pokonujących trasę). Ta konkurencja będzie rozgrywana w formie zabawy – każde dziecko będzie zwycięzcą, bez względu na miejsce, które zajmie na mecie.

Rowerowy Bieg Piastów to – z jednej strony – poważne wyzwanie sportowe, a z drugiej – wspaniała zabawa dla każdego, z dziećmi na czele. Zawodnikom życzę pogody i rekordów, a kibiców zachęcam do dopingowania, także naszą bankową drużynę

mówi Beata Zagórska, dyrektor ds. sprzedaży w Regionalnym Oddziale Detalicznym PKO Banku Polskiego we Wrocławiu.

To już 7. edycja Rowerowego Biegu Piastów, który stanowi jedną z trzech głównych imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Bieg Piastów, obok Biegu Piastów w narciarstwie biegowym oraz Letniego Biegu Piastów. Razem tworzą tzw. Wielki Jakuszycki Szlem. Bieg rowerowy z 25 września zakończy się wręczeniem nagród i dekoracją zwycięzców całej serii zawodów.
W tym roku, na trofeum ma szansę 87 osób, które ukończyły Bieg Piastów na nartach biegowych oraz Letni Bieg Piastów w najbardziej wymagających konkurencjach. Wśród nich znajduje się wyjątkowy pasjonat sportu Andrzej Guziński, który ukończył biegi narciarskie Worldloppet na całym świecie.
7. Bieg Rowerowy Piastów cieszy się dużym zainteresowaniem zawodników. Wśród wielu drużyn pojawi się także silna reprezentacja PKO Banku Polskiego. Zachęcamy kibiców do wspierania sportowców!
PKO Bank Polski jest generalnym sponsorem wydarzenia odbywającego się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a także Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
ŹRÓDŁOPKO Bank Polski
Poprzedni artykułPekao IB wspólnie z Green Giraffe doradcą finansowym przy budowie morskiej farmy wiatrowej Baltic Power
Następny artykułKarol Wolniakowski wiceprezesem Zarządu SGB-Banku SA