PKO Bank Polski zaprasza na Cavaliadę w Lublinie

Sportowa rywalizacja, widowiskowe pokazy jeździeckie i specjalne atrakcje dla rodzin z dziećmi to tylko część  programu Cavaliady Tour w Lublinie, która odbędzie się w dniach 4-7 lutego 2016 r. Na wydarzenie zaprasza sponsor główny – PKO Bank Polski.

Cavaliada Tour to jedyny w Polsce cykl zawodów jeździeckich autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI) i największe w naszej części Europy święto jeździectwa. Rozgrywa się ono kolejno w trzech miastach kraju. Cykl wydarzeń rozpoczął się w Poznaniu (10-13 grudnia 2015), teraz odbędzie się w Lublinie (4-7 lutego 2016) a zakończy w Warszawie (25-28 lutego 2016). To wydarzenie nie tylko dla kibiców spragnionych sportowych emocji, czy pasjonatów hippiki, ale też dla rodzin z dziećmi. Na najmłodszych czekają specjalne atrakcje, wśród nich nauka jazdy na koniu czy kucyku pod okiem profesjonalnych instruktorów, a w strefie dla dzieci, mnóstwo edukacyjnych gier, zabaw oraz zajęć z animatorami.

Cavaliada Tour w Lublinie odbędzie się po raz czwarty. Na terenie Targów Lublin, oprócz rywalizacji sportowej, odbędą się także targi akcesoriów jeździeckich. To okazja do zaprezentowania potencjału szerokorozumianej branży jeździeckiej – hodowli polskich koni, sprzętu i wyposażenia stajni, po pamiątki, wydawnictwa i ofertę turystyczną związaną z tą formą rekreacji.

Cavaliada Tour to znaczące dla Polski wydarzenie o randze międzynarodowej, popularyzujące zakorzenione w naszej tradycji jeździectwo, pokazujące je jako widowiskowy sport. Towarzyszące wydarzeniu imprezy, licznie gromadzą mieszkańców i turystów przybywających do miast, w których się odbywa. PKO Bank Polski, jako sponsor główny wydarzenia zaprasza do Lublina od 4 do 7 lutego 2016 roku. Kolejne, odbędzie w Warszawie: 25-28 lutego br.

źródło: PKO Bank Polski