PKO TFI z największą liczbą umów o zarządzanie PPK!

  • PKO TFI podpisało 1541 umów o zarządzanie PPK – to najwięcej spośród wszystkich instytucji finansowych oferujących PPK!
  • Wśród klientów są m.in. Allegro, Jeronimo Martins Polska, Leroy Merlin Polska, Lidl Polska, Play, T-Mobile, Grupa Azoty ZA „Puławy”
  • Główne atuty  PKO TFI to doświadczenie m.in. w zarządzaniu produktami emerytalnymi, efektywność zarządzania funduszami inwestycyjnymi i intuicyjny system do obsługi programu przez firmy

PKO TFI podpisało 1541 umów o zarządzanie PPK – najwięcej spośród wszystkich instytucji finansowych oferujących PPK! Łącznie firmy, które zdecydowały się na współpracę z PKO TFI, zatrudniają ok. 1,1 miliona pracowników. Wśród klientów spółki z Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego są m.in. Allegro, Leroy Merlin Polska, T-mobile, Play, Jeronimo Martins Polska, Lidl  Polska i Grupa Azoty ZA „Puławy”.Zakończył się właśnie pierwszy etap wdrażania PPK – do 25 października czas na podpisanie umów miały firmy zatrudniające co najmniej 250 osób.

– Ponad 1,5 tys. firm zaufało  PKO TFI i zdecydowało się podjąć współpracę z nami przy prowadzeniu Pracowniczych Planów Kapitałowych dla swoich pracownikówTo potwierdza naszą skuteczność i jakość dostarczanych rozwiązań. Ten imponujący efekt to zwieńczenie wielu miesięcy pracy zarówno pracowników PKO TFI, jak również PKO Banku Polskiego i partnerów zewnętrznych – mówi Piotr Żochowski, prezes PKO TFI.

Wśród przedsiębiorstw, które wybrały PKO TFI do zarządzania PPK są m.in. Allegro, Leroy Merlin Polska, T-Mobile, Play i Lidl Polska. 57 proc. z nich stanowią polskie firmy prywatne, a 31 proc. – firmy prywatne z kapitałem zagranicznym. Wśród nich jest Jeronimo Martins Polska, właściciel marki Biedronka i największy prywatny pracodawca w Polsce. Firma podkreśla, że doświadczenie i efektywność były głównymi czynnikami wyboru partnera w tak ważnym przedsięwzięciu. PKO TFI od lat oferuje Pracownicze Programy Emerytalne oparte o fundusze, których  konstrukcja jest zbliżona do funduszy zdefiniowanej daty działających w PPK.

PPK w PKO TFI oparte są o fundusz cyklu życia PKO Emerytura – sfio, w skład którego wchodzi 8 subfunduszy inwestycyjnych zdefiniowanej daty. Inwestycje uczestnika automatycznie dopasowują się do jego wieku, tzn. im bliżej 60. roku życia, tym więcej środków pracuje w bezpieczniejszych instrumentach finansowych.

Dodatkowym atutem oferty PKO TFI jest system do obsługi PPK. Pracodawcy, którzy zdecydowali się na współpracę z PKO TFI otrzymują dedykowany system iPPK, umożliwiający automatyczną obsługę w tym zakresie. PKO TFI zrezygnowało również z pobierania opłat za zarządzanie w tych subfunduszach do 30 czerwca 2020 roku.