Poznaj Zwycięzców CEE SME Banking Awards 2020!

25 Listopada odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja SME Banking Club, która po raz pierwszy została przeprowadzona w całości w wersji online. Ponad 30 prelegentów z różnych krajów, specjalnie zaprojektowane wirtualne strefy wystawców oraz strefy networkingowe, a także interesujące panele dyskusyjne to nie były jedyne atrakcje tego wydarzenia!

Olena Gryniuk (dyrektor regionalny Europy Środkowo – Wschodniej w SME Banking Club)

Zwieńczeniem konferencji była ceremonia rozdania nagród za najlepsze rozwiązania cyfrowe wdrożone przez bankowców z sektora MŚP oraz firm typu FinTech dla Klientów MŚP w roku 2020 w następujących kategoriach:

  • The Best Online Banking for SMEs in the CEE region in 2020
  • The Best Mobile Banking for SMEs in the CEE region in 2020
  • The Best Digital Lending Solution for SMEs in the CEE region in 2020
  • The Best Digital Factoring Solution for SMEs in the CEE region in 2020
  • The Best Digital Sales Tool for SMEs in the CEE region in 2020

Nominowani zostali wyłonieni przez SME Banking Club na podstawie wnikliwych badań i rankingów obejmujących firmy z regionu Europy Środkowo – Wschodniej. A oto zwycięzcy.

The Best Online Banking for SMEs in the CEE region in 2020.

W tej kategorii SME Banking Club przeanalizował funkcjonalność rozwiązań bankowości internetowej w regionie CEE dla sektora MŚP  w oparciu o 90 parametrów.

Poniżej zestawienie nominowanych do nagrody.

Wygrał ING Bank Śląski (Polska) za ING Business – Bankowość Internetowa dla  Klientów MŚP oraz korporacji.  Nagrodę odebrał Adam Walendziewski, Tribe Lead odpowiedzialny za kanały cyfrowe dla klientów SME i MC w ING Banku Śląskim.

The Best Mobile Banking for SMEs in the CEE region in 2020.

W tej kategorii, podobnie jak przy ocenie bankowości internetowej, również 90 parametrów było branych pod uwagę w następujących kategoriach:

Zwyciężył ING Bank Śląski (Polska) za rozwiązanie Moje ING – bankowości mobilna dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców.  Nagrodę odebrał Wojciech Widenka, Tribe Lead odpowiedzialny za segment przedsiębiorców w ING Banku Śląskim.

The Best Digital Lending Solution for SMEs in the CEE region in 2020.

W tej kategorii SME Banking Club przeanalizował możliwości ubiegania się oraz otrzymania kredytu w pełni online, przez klientów z sektora Mikro oraz MŚP na podstawie 20 parametrów.

Miejsce pierwsze ex aequo zajęli: Moneta Money Bank (Czechy), ING Bank Śląski (Polska) za wdrożenie cyfrowego procesu kredytowania dla przedsiębiorców oraz spółek.

Nagrody odebrali: Petr Kabele, Senior Product Manager w  Moneta Money Bank (Czechy); Wojciech Widenka, Tribe Lead odpowiedzialny za segment przedsiębiorców w ING Banku Śląskim (Polska); Michal Tusznio, Dyrektor Departamentu odpowiedzialny za finansowanie firm w ING Banku Śląskim (Polska).

The Best Digital Factoring Solution for SMEs.

By wyłonić zwycięzcę w tej kategorii przeanalizowana została dostępność produktów faktoringowych dla klientów MŚP w kanałach cyfrowych w oparciu o 17 parametrów.

Zwyciężyła firma SMEO – factoringowy fintech z Polski, zapewniający w pełni cyfrowy proces faktoringu dla klientów MŚP.  Nagrodę odebrał Michal Pawlik, CEO w SMEO (Polska).

The Best Digital Sales Tool for SMEs.

Zwycięzca w tej kategorii został wybrany na podstawie przeglądu pierwszych wdrożeń cyfrowych procesów pozyskiwania klientów w regionie Europy Środkowo – Wschodniej.

Nagrodę otrzymał Budapest Bank (Hungary) za system Sales Telemetry, a odebrał ją Adam Jano, Head of Business Support & Sales Development w Budapest Bank (Węgry).

Wszystkim zwycięzcom oraz nominowanym gratulujemy sukcesu i z niecierpliwością czekamy na kolejne innowacyjne rozwiązania!

Więcej szczegółów o rankingu i badaniach SME Banking Club: https://smebanking.club/cee-sme-banking-awards-2020-winners/