Pracownicy Banku BNP Paribas będą wspierać Stowarzyszenie Aktywnie Przeciwko Depresji i Fundację Synapsis w ramach programu odpisów od pensji „Wspieram cały rok”

Rozpoczyna się kolejny rok programu filantropii indywidualnej pracowników Banku BNP Paribas „Wspieram cały rok”. Darczyńcy deklarują dobrowolne, comiesięczne odpisy od pensji wskazanej przez siebie kwoty, która przekazywana jest wspieranym organizacjom. W programie uczestniczy już ponad 200 osób. W drodze głosowania pracownicy banku zdecydowali, że tegoroczne darowizny trafią do Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji i do Fundacji Synapsis.

– Program „Wspieram cały rok” działa od września 2017 roku. Uczestniczy w nim już ponad 200 osób. To kolejna, obok wolontariatu pracowniczego forma zaangażowania społecznego, z jakiej mogą skorzystać pracownicy Banku BNP Paribas. Ważnym elementem programu jest systematyczność, która pozwala wspieranym organizacjom planować nie tylko jednorazowe akcje, ale także nieść stałą, codzienną pomoc swoim podopiecznym. Dla pracowników banku ważna jest też prostota i wygoda tego rozwiązania. – wyjaśnia Maria Krawczyńska, dyrektor Biura CSR i Zrównoważonego Rozwoju, Członek Zarządu Fundacji BNP Paribas

Program umożliwia odpisywanie od pensji comiesięcznej darowizny na jeden, bądź – po połowie – na oba wspierane w danym roku cele. Do tej pory środki przekazywane przez darczyńców trafiały do Organizacji Roku, wybieranej w głosowaniu przez ogół pracowników banku oraz dofinansowywały autorski program stypendialny „Klasa” Fundacji BNP Paribas. W 2018 r. beneficjentem programu było Stowarzyszenie mali bracia Ubogich w 2019 r. i 2020 r. Fundacja Onkologiczna Alivia. Od 2021 r. wsparcie finansowe będzie przekazywane do wybranych przez pracowników banku dwóch organizacji realizujących ważne cele społeczne. W tym roku będą to Stowarzyszenie Aktywnie Przeciwko Depresji, które walczy ze stygmatyzacją i wykluczeniem społecznym osób chorujących psychicznie oraz Fundacja Synapsis wspierająca dzieci i dorosłych z autyzmem, a także ich rodziny.

Program „Wspieram cały rok” przekuwa się w realną i wymierną pomoc. Dzięki regularnym darowiznom pracowników banku, Fundacja Onkologiczna Alivia otrzymała w ubiegłym roku blisko 50 000 zł. Pieniądze zebrane w ramach programu umożliwiły także stypendystom programu „Klasa” wyjazd na wakacyjny obóz żeglarski.