„Prosto o pieniądzach” – najczęstsze pytania, najprostsze odpowiedzi – nowy cykl video ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski, na podstawie Trendy Google, sprawdził jakie pytania dotyczące finansów zadają najczęściej w internecie Polacy. Wśród nich są m.in: jak oszczędzać, jak inwestować, co to jest fundusz inwestycyjny i co to jest IKE. Bank, wspólnie ze znanym specjalistą od finansów osobistych –Marcinem Iwuciem, przygotował proste odpowiedzi na te pytania w formie krótkich filmów wideo.

Google i YouTube to liderzy pod względem zasięgu w polskim internecie. To także miejsca, gdzie Polacy najczęściej szukają informacji „jak coś zrobić”, również w obszarze finansów. W ING chcemy dostarczać wiedzę jak podejmować lepsze decyzje finansowe, tam gdzie szukają jej klienci. Dlatego stworzyliśmy nowy cykl video ING Banku Śląskiego „Prosto o pieniądzach – najczęstsze pytania, najprostsze odpowiedzi”, w którym Marcin Iwuć w prosty i ciekawy sposób odpowiada na finansowe pytania Polaków – mówi Barbara Pasterczyk, dyrektor odpowiedzialna za marketing w ING Banku Śląskim.

Filmy z cyklu „Prosto o pieniądzach” to kolejne materiały video, które zasilą profil banku na portalu YouTube. Bank stawia przede wszystkim na użyteczne treści dopasowane do potrzeb klientów, dlatego obok spotów zamieszcza w internecie także materiały edukacyjne, m.in. wideo-porady pokazujące jak płacić BLIK-iem czy korzystać z aplikacji Moje ING. Na profilu banku na YouTubie można również znaleźć wskazówki jak zadbać o swoje finanse, oszczędzać i inwestować. Wszystko po to, by ułatwić klientom codzienne bankowanie. Pierwsze filmy z nowej serii można zobaczyć tutaj:

ING Bank Śląski od 10 lat prowadzi swój kanał na YouTube. W tym czasie dołączyło do niego 80 tys. subskrybentów, a ponad 400 dostępnych filmów banku obejrzano prawie 100 mln razy.