Przygotuj się na Facebooku do Olimpiady WPiŚW z PKO Bankiem Polskim

Już 14 października na Facebooku rusza kolejna edycja konkursu „Przygotuj się do Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym z PKO Bankiem Polskim”, w której najlepsi mają szansę zdobyć, m.in. kamery GoPro HERO i bony do sieci sklepów Empik. Wykazując się wiedzą i refleksem, każdy może wygrać nagrody dla siebie lub wskazanej szkoły. Bank jest partnerem organizowanej przez Uniwersytet Warszawski Olimpiady i wspiera przygotowujących się do niej uczniów, udostępniając aplikację edukacyjną na FB. 

PKO Bank Polski od wielu lat współpracuje z Uniwersytetem Warszawskim przy organizacji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a od czterech lat, na facebookowym profilu organizuje konkurs dostępny dla wszystkich.

– W tegorocznej edycji konkursu rozdamy aż 90 nagród indywidualnych oraz 6 nagród dla szkół, a najlepsi uczestnicy olimpiady mogą liczyć na ufundowane przez nasz Bank stypendia. PKO Bank Polski angażuje się w projekty inicjowane przez uczelnie i organizacje studenckie, wspiera inicjatywy promujące naukę, kreatywne myślenie oraz rozwój i edukacje młodzieży. Dlaczego? Jako bankowcy wiemy, że dobra inwestycja procentuje i z czasem przynosi korzyści, a młodzi ludzie to nasz największy kapitał na przyszłość – mówi Agnieszka Kielichowska, dyrektor Biura Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej PKO Banku Polskiego.

Jak wziąć udział w konkursie? Wystarczy wejść na facebookowy profil PKO Banku Polskiego w zakładkę konkursową i wybrać odpowiedni tryb rozgrywki. Uczniowie i pozostali uczestnicy rywalizacji będą oceniani oddzielnie. Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch trzytygodniowych etapach. Aby wygrać należy poprawnie odpowiedzieć na jak najwięcej pytań przygotowanych przez ekspertów Uniwersytetu Warszawskiego. Najlepsi gracze otrzymają bony o wartości 50 zł do sklepów Empik. Na uczniów zaś czekają atrakcyjne nagrody, m.in.  kamery GoPro HERO. Nowością tej edycji jest fakt, że każdy gracz może zdobywać punkty na rzecz wybranej przez siebie szkoły. Te, które zdobędą najwięcej punktów, otrzymają rzutniki oraz tablice multimedialne.

W oparciu o ten sam ranking przyznane zostaną także dwie Szkolne Nagrody Pocieszenia, czyli bony do sieci sklepów Empik o wartości 500 zł każdy. Konkurs „Przygotuj się do Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym” rozpoczyna się 14 października 2015 r., w Dzień Edukacji Narodowej.

Zwycięstwo w organizowanej przez Uniwersytet Warszawski Olimpiadzie to przepustka na wymarzoną uczelnię i lepszy start w karierze. Dzięki aplikacji PKO Banku Polskiego uczniowie sprawdzą swoją wiedzę i otrzymają szansę zdobycia kolejnych atrakcyjnych nagród. W tym roku tematem przewodnim konkursu jesthasło „Polska w systemie bezpieczeństwa międzynarodowego”. Dzięki elementowi grywalizacji zawartemu w aplikacji konkursowej, nauka do sprawdzianu staje się efektywniejsza a rozgrywka bardziej emocjonująca.

źródło: PKO Bank Polski