PZU partnerem Game Music Festival

Game Music Festival to największa na świecie impreza poświęcona muzyce i dźwiękowi w grach komputerowych. PZU po raz kolejny zostało partnerem wydarzenia, które zgromadzi ponad 5000 melomanów.

18 i 19 października w Narodowym Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu kilkuset artystów w trakcie trzech koncertów zabierze gości w podróż po muzycznym świecie gier komputerowych. Fani usłyszą utwory z takich ponadczasowych serii jak Hitman czy Assasin’s Creed. Podczas festiwalu, oprócz muzyki na najwyższym światowym poziomie, goście będą mogli uczestniczyć w warsztatach, wykładach i spotkaniach z kompozytorami.

– Kultura i sztuka wpływa na długość naszego życia. Osoby, które regularnie uczęszczają na koncerty, żyją statystycznie dłużej. Wiemy o tym w PZU i dlatego wspieramy Game Music Festival już od pierwszej jego edycji. Jest to częścią działań wpisujących się w strategię #10latdluzej – tłumaczy Damian Ziąber, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej grupy PZU.

PZU od lat wspiera wiodące instytucje i wydarzenia kulturalne. Współpracujemy m.in. z Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Teatrem Wielkim i Operą Narodową.
– Rolę mecenasa i partnera postrzegamy jako coś więcej, niż tylko wsparcie finansowe. Zaangażowanie PZU w tym obszarze zostało docenione w tym roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które przyznało nam tytuł Mecenasa Kultury za „całokształt działań na rzecz promocji i ochrony kultury oraz dziedzictwa narodowego” – uzupełnia Damian Ziąber.