PZU uruchamia platformę ubezpieczeń dla wynajmujących z opcją miesięcznej składki

PZU Mieszkanie Na Wynajem to innowacyjne ubezpieczenie, które największy polski ubezpieczyciel przygotował wspólnie ze startupem. Jego celem jest zabezpieczenie zarówno wynajmujących, jak i najemców oraz zapewnienie im pomocy, gdy jest to potrzebne. Ubezpieczenie będzie dostępne już nawet od 10 złotych miesięcznie.

Blisko milion mieszkań na wynajem w Polsce

Rynek najmu w Polsce wciąż się rozwija. Mieszkania na wynajem to obecnie atrakcyjna forma lokaty kapitału. Według deweloperów mieszkaniowych nawet 30% nowych mieszkań kupowanych jest w celach inwestycyjnych*. Rośnie też liczba osób, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą mieć własnego M i decydują się na wynajem. Szacuje się, że przez ostatnie 5 lat co roku przybywało 7 procent nowych podatników rozliczających przychody z najmu mieszkań. Obecnie liczba wynajmowanych mieszkań w Polsce wynosi już około 900 tysięcy**. W odpowiedzi na ten trend PZU wspólnie z polskim startupem w ramach akceleratora MIT Enterprise Forum CEE przygotował ubezpieczenie PZU Mieszkanie Na Wynajem.

PZU Mieszkanie Na Wynajem – kompleksowe ubezpieczenie z opcją miesięcznej składki

– Ubezpieczenie przygotowaliśmy w formie gotowych pakietów, które odpowiadają na potrzeby wynajmujących (właścicieli) i najemców (lokatorów). Jako jeden z pierwszych ubezpieczycieli na naszym rynku gwarantujemy wynajmującemu ochronę czynszu. Oznacza to, że jeśli najemca nie będzie płacił czynszu, PZU wypłaci ubezpieczonemu równowartość maksymalnie trzech czynszów – do kwoty 9 tys. zł – mówi Damian Ziąber – Rzecznik PZU.

Ubezpieczenie dla wynajmującego chroni także wyposażenie mieszkania od skutków zdarzeń losowych (m.in. zalania czy pożaru) oraz od dewastacji (np. gdy dzieci najemcy wskutek nieuwagi rodziców pomalują ścianę w przedpokoju). Z drugiej strony wynajmujący w razie nagłej awarii w wynajmowanym mieszkaniu może liczyć m.in. na pomoc specjalisty, np. hydraulika, ślusarza, elektryka (ubezpieczenie Assistance). Ponadto może liczyć na pomoc prawnika w sprawach związanych z wynajmem (ochrona prawna). Dodatkowo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) może przydać się wynajmującemu, gdy np. w wyniku awarii instalacji w wynajmowanym mieszkaniu woda zaleje sąsiada oraz zniszczy dywan najemcy. Wówczas odszkodowanie dostanie zarówno sąsiad jak i najemca.

Nowatorską propozycję PZU przygotowało także dla najemców. Ubezpieczenie chroni rzeczy najemcy, które znajdują się w najmowanym mieszkaniu, m.in. od skutków kradzieży z włamaniem, zalania czy ognia. Ponadto ubezpieczenie zawiera pomoc, czyli wsparcie fachowca w razie drobnych awarii w mieszkaniu – np. gdy pęknie wężyk doprowadzający wodę do pralki.

Dzięki temu najemca nie musi czekać na właściciela, tylko sam może zlecić drobne naprawy. Pakiet dla najemcy zawiera ponadto ubezpieczenie OC w życiu prywatnym oraz ubezpieczenie ochrony prawnej (prawnik pomoże, gdy np. właściciel mieszkania bez uprzedzenia i wbrew umowie każe najemcy opuścić mieszkanie).

Ubezpieczenie PZU Mieszkanie Na Wynajem można kupić w prosty sposób na stronie www.ubezpieczwynajem.pl.

Składki za ubezpieczenie można opłacać co miesiąc. Ubezpieczenie dla właścicieli jest dostępne już od 26 złotych miesięcznie a koszt ubezpieczenia dla najemcy (lokatora) rozpoczyna się od 10 złotych na miesiąc. Sam proces zakupu ubezpieczenia trwa około 5 minut.

PZU Ready For Startups

W ramach programu Ready for Startups Grupa PZU zaprasza do współpracy innowacyjne przedsiębiorstwa działające w trzech obszarach: wykorzystania dużych zbiorów danych, cyfryzacji procesów oraz nowych interakcji z klientami.
Współpraca z PZU to szansa na pilotażowe wdrożenie w największej instytucji finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej, a także wsparcie w formie mentoringu kadry zarządzającej PZU oraz warsztatów realizowanych w ramach partnerskich akceleratorów startupów.

Więcej informacji o ofercie dla startupów znajduje się na stronie internetowej: www.pzu.pl/innowacje
*Źrodło: https://rynekpierwotny.pl/wiadomosci-mieszkaniowe/rynek-najmu-w-polsce-prognoza-na-przyszlosc/10414/
** Źródło: https://www.propertyinwestycje.pl/budownictwo-mieszkaniowe-pobudza-rynek-najmu-w-polsce,71699.html i https://thinkco.pl/rynek-najmu-w-polsce/