PZU wyróżniony za relacje inwestorskie w prestiżowym badaniu Extel Survey 2019

W badaniu doceniono samą spółkę, jej prezesa – Pawła Surówkę – oraz dyrektora finansowego – Tomasza Kulika – i podległy mu obszar relacji inwestorskich.

Grupa PZU została wyróżniona w rankingu Extel Survey 2019 za jakość relacji inwestorskich w Polsce. PZU zajęło  trzecie miejsce wśród badanych firm, będąc najlepszą pod tym względem instytucją finansową w pierwszej trójce rankingu. Prezes PZU, Paweł Surówka, w kategorii najlepszego prezesa w obszarze IR zajął drugie miejsce, również jako jedyny przedstawiciel instytucji finansowej w najlepszej trójce tej kategorii rankingu. Podobnie wysokie wyróżnienie otrzymał Tomasz Kulik, sklasyfikowany w rankingu na czwartym miejscu wśród najlepszych dyrektorów finansowych w obszarze relacji inwestorskich, a pierwszym pod tym względem wśród instytucji finansowych.

Paweł Surówka, prezes PZU, tak skomentował nagrodę: „Cała nasza strategia koncentruje się na budowaniu wartości spółki dla akcjonariuszy, klientów i pracowników. Istotnym elementem tworzenia tej wartości jest komunikacja, właśnie w obszarze relacji inwestorskich. Dziękuję swoim kolegom z Grupy za ich pracę i gratuluję im wyróżnień, a wszystkim głosującym w rankingu ekspertom dziękuję za docenienie jakości naszych relacji inwestorskich. ’’

Z kolei Tomasz Kulik, członek zarządu PZU oraz dyrektor finansowy PZU powiedział, że Grupa będzie konsekwentnie przykładać olbrzymią wagę do transparentnej komunikacji ze wszystkimi uczestnikami rynku kapitałowego, bez względu na ich wielkość, czy odgrywaną rolę. Jak podkreślił, Grupa chce prowadzić stały dialog z funduszami inwestycyjnymi, inwestorami indywidualnymi, regulatorami i instytucjami wydającymi rekomendacje.

W rankingu doceniono również zespół relacji inwestorskich Grupy w osobach Magdaleny Komarackiej i Piotr Wiśniewskiego, którzy zajęli odpowiednio piąte i szóste miejsce w rankingu najlepiej ocenianych ekspertów od relacji inwestorskich.

Na uwagę zasługuje fakt, że biorąc pod uwagę miejsca zajęte w każdej z ocenianych kategorii, Grupa PZU została oceniona jako najlepsza pod względem jakości relacji inwestorskich instytucja finansowa w Polsce.

W tegorocznej edycji badania wzięło udział ponad 14 tys. specjalistów zajmujących się rynkiem kapitałowym i relacjami inwestorskimi, reprezentujących 89 krajów. Łącznie oddano ponad 1,7 mln głosów, oceniając spółki i ich przedstawicieli w różnych kategoriach. Wszystkie dane wykorzystywane w tworzeniu rankingu zostały poddane zewnętrznemu audytowi, gwarantującemu ich wiarygodność i prawidłowość. Extel jest uważany za najbardziej reprezentatywny ranking relacji inwestorskich w całej Europie. Jest to jednocześnie największe tego typu badanie na świecie.

Więcej na http://www.extelsurveys.com/extel-2019 (pełne dane dla zarejestrowanych użytkowników)