PZU Zdrowie otwiera się na Wrocław

Dziś PZU Zdrowie oficjalnie otworzyło Centrum Medyczne PZU Zdrowie Wrocław Grabarska. To pierwsza placówka własna PZU Zdrowie we Wrocławiu i jedna z blisko 100 w Polsce. Wyróżnia ją najwyższy standard wyposażenia, kompleksowość obsługi medycznej i doskonała lokalizacja. PZU Zdrowie finalizuje właśnie transakcję przejęcia sieci Tomma Diagnostyka Obrazowa.

PZU Zdrowie – jeden z liderów rynku prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce – otworzyło pierwszą we Wrocławiu placówkę własną. – Nowe Centrum Medyczne PZU Zdrowie Wrocław Grabarska to najlepsi lekarze, nowoczesny sprzęt w budynku o wysokiej jakości wykończenia. To placówka, która powstała zupełnie od podstaw i spełnia nasze najwyższe standardy – powiedziała na oficjalnym otwarciu Julita Czyżewska, prezes zarządu PZU Zdrowie. Pacjenci będą mogli skorzystać z konsultacji lekarzy specjalistów, wykonać badania diagnostyczne i drobne zabiegi ambulatoryjne. Jest także część stomatologiczna z gabinetami wyposażonymi w sprzęt do precyzyjnej diagnostyki i leczenia minimalizującego ból. – Centrum Medyczne PZU Zdrowie Wrocław Grabarska jest kolejnym etapem rozwoju naszej sieci. W ciągu ostatniego roku otworzyliśmy centra medyczne pod marką PZU Zdrowie m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i Radomiu – zaznaczyła Julita Czyżewska.

Atutem nowej placówki PZU Zdrowie jest również doskonała lokalizacja w centrum miasta. Znajduje się na parterze budynku Pegaz, przy ul. Grabarskiej 1, do którego bardzo łatwo można dostać się komunikacją miejską z dowolnego miejsca we Wrocławiu. – Do dyspozycji pacjentów jest też bezpłatny parking w sąsiednim budynku, a w pobliżu znajduje się węzeł przesiadkowy Rynek i Plac Jana Pawła II – zachwalała komfort dojazdu Jolanta Rabiega, dyrektor nowo otwartej placówki.

– Wrocław to kolejne miasto, w którym, oprócz placówek partnerskich, mamy już swoje centrum medyczne, aby zapewnić najwyższą jakość leczenia naszych pacjentów – powiedziała Aleksandra Agatowska, członkini zarządu PZU oraz PZU Życie i nawiązała do finalizowanej transakcji nabycia spółki Tomma Diagnostyka Obrazowa. – Dodatkowo cieszy mnie fakt, że już wkrótce będziemy mogli świadczyć kompleksowe usługi opieki medycznej dla mieszkańców Dolnego Śląska z naciskiem na badania diagnostyczne i wczesne wykrywanie chorób. Obszar ubezpieczeń zdrowotnych i opieki zdrowotnej rozwija się w PZU z olbrzymią dynamiką. Produkty zdrowotne PZU posiada już ponad dwa i pół miliona klientów w całej Polsce – podkreśliła Agatowska.

W pierwszym półroczu prawie trzy czwarte wzrostu rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce było zasługą PZU Zdrowie, którego sieć liczy blisko 100 własnych i 2200 partnerskich placówek w niemal 600 miastach w Polsce. Po uzyskaniu zgody UOKiK na transakcję przejęcia sieci Tomma Diagnostyka Obrazowa sieć własna operatora będzie liczyła ponad 130 placówek.