Raiffeisen Polbank rozpoczyna kampanię reklamową konta oszczędnościowego Wymarzony Cel

  • 21 września – start kampanii reklamowej konta oszczędnościowego Wymarzony Cel;

  • Dwa spoty telewizyjne wyróżniające się wśród reklam banków lifestylowym klimatem;

  • Przekaz oparty na pozytywnych emocjach, związanych z możliwością realizacji marzeń dzięki konsekwencji i systematyczności;

  • Pokazanie partnerskiej roli banku, który za pomocą prostych i motywujących rozwiązań pomaga klientom w realizacji celów.

Raiffeisen Polbank rozpoczął kampanię reklamową konta oszczędnościowego Wymarzony Cel. Celem działań mediowych jest promocja nowego produktu i podkreślenie unikalnej na rynku filozofii banku w podejściu do klientów. Tym samym bank konsekwentnie buduje swój wizerunek instytucji wiarygodnej, partnerskiej, wygodnej i lojalnej, z którą po prostu przyjemnie się „bankuje”.

Wymarzony Cel to unikalny w skali rynku produkt, dzięki któremu klienci będą mogli  zaoszczędzić środki na realizację swoich marzeń, a bank będzie po partnersku wspierał ich wysiłki, nagradzając systematyczność dodatkowym oprocentowaniem. Konto jest dostępne za darmo dla wszystkich – zarówno nowych, jak i obecnych klientów. Na rachunku oprocentowane są wszystkie środki, bez limitów kwotowych i czasowych.

Na potrzeby kampanii telewizyjnej powstały dwa spoty – Wymarzone Wakacje i Wymarzona Pasja. Ich celem jest uzmysłowienie klientom, że mimo różnych obaw, zawsze mogą zaoszczędzić na swoje marzenia – na wakacje z rodziną czy kurs tańca. Tym bardziej, gdy mogą liczyć na wsparcie solidnego partnera, którym jest bank. W spocie „Wymarzone Wakacje” poznajemy rodzinę, której marzeniem są wakacje na jachcie i rejs w malowniczej scenerii. „Wymarzona Pasja” z kolei pokazuje młodą dziewczynę, która pragnie ukończyć kurs tańca. W obu przypadkach wytrwałość i konsekwencja w oszczędzaniu oraz partnerskie podejście banku pozawalają na realizację tych marzeń.

Oba spoty mają wyraźnie lifestylowy charakter, który wyróżnia je na tle kategorii bankowej. Oba utrzymane są jednak w innej tonacji emocjonalnej. Wynika to z innego typu odbiorcy, do którego są kierowane. Wymarzone Wakacje” bank kieruje bardziej do widzów o tradycyjnym profilu, jak rodziny z dziećmi, natomiast „Wymarzona Pasja” przygotowana została z myślą  o osobach młodszych, dla których to pasje, rozwój osobisty i próbowanie nowych rzeczy są najważniejszymi wartościami w życiu. Podobnie jak w reklamach Wymarzonego Konta Osobistego w rolę ambasadora marki Raiffeisen Polbank wcielił się Paweł Orleański. W charakterystyczny dla siebie, ciepły, serdeczny, ale też konkretny sposób, zachęca do aktywnego oszczędzania, które z kontem Wymarzony Cel jest łatwiejsze i przyjemniejsze.

W kampanii konta oszczędnościowego Wymarzony Cel po raz kolejny akcentujemy nasze unikalne w skali rynku podejście do klientów. Podkreślamy, że tym co oferujemy nie są zwykłe produkty bankowe, ale proste i motywujące rozwiązania, które realnie pomagają klientom w realizacji finansowych celów. Takie partnerskie i uczciwie podejście to nasza recepta na długofalowy sukces. Zakładamy też, że lifestylowy charakter spotów i zawarty w nich ładunek pozytywnych emocji pozwolą nam wyróżnić się na tle innych reklam” – mówi Małgorzata Wasiuk, Dyrektor ds. Marketingu w Raiffeisen Polbank.

Kampania telewizyjna potrwa do połowy listopada. Emitowane w tym czasie będą na zmianę dwa 30-sekundowe filmy. Będzie je można obejrzeć zarówno w ogólnopolskich kanałach (TVN, TVP, Polsat), jak i stacjach tematycznych. Będziemy również mogli zobaczyć 15-sekundowe odsłony filmów. Kampania telewizyjna otrzymała wsparcie BTL, a w jego ramach witryny oddziałów banku zyskały nowy wygląd, spójny z całością kampanii i kuszący barwnymi marzeniami. Bank prowadzi też działania promocyjne w Internecie m.in. na swoim profilu na Facebooku oraz na stronie internetowej i na kanale YouTube. Również w Internecie prowadzone były działania prelaunchowe związane z nowym produktem.

Koncept kreatywny kampanii oraz kreacje ATL przygotowała GPD Agency. Spoty wyreżyserował Bartosz Dombrowski, ceniony dokumentalista i znany reżyser reklamowy, a podkreślającą emocje muzykę skomponował Krystian Kościjański. Filmy wyprodukował dom produkcyjny Bomaye. Za adaptację konceptu na kreacje BTL odpowiedzialny jest Focus Advantage, agencja należąca do grupy Focus Media Group, a za digital – 2Bits Sp. z o.o. Planowaniem i zakupem mediów zajął się dom mediowy Starcom.

źródło: Raiffeisen Polbank