Ranking lokat dla trochę bogatszych

Trzy miesiące, pół roku lub rok – odsetki z lokat różnią się w zależności od tego, przez jaki czas pieniądze będą leżeć w banku. Bankier.pl sprawdza najlepsze oferty dla klienta chcącego ulokować 100 000 zł.

Redakcja Bankier.pl przeanalizowała ofertę blisko 30 banków, sprawdzając warunki kilkuset dostępnych dziś na rynku lokat. Wytypowaliśmy po 5 najlepszych propozycji lokat 3-miesięcznych, 6-miesięcznych i 12-miesięcznych. W zestawieniach ofert dla poszczególnych terminów prezentujemy po jednej, najlepszej propozycji z danego banku. Nie uwzględniono przypadków z możliwością indywidualnego negocjowania czy ofert składanych klientowi przez bank w ramach private bankingu.

Najlepszą lokatę kwartalną dla kwoty 100 000 zł oferuje obecnie Idea Bank. Lokata Happy Plus w tym banku oprocentowana jest stawką 3,25 proc., co oznacza dla zakładanej kwoty około 650 zł odsetek. Oferta dostępna jest wyłącznie dla nowych klientów banku.  Drugie miejsce w zestawieniu lokat 3-miesięcznych zajmuje BGŻOptima z ofertą Lokaty Bezkarnej na 3,20 proc. Oferta kierowana jest również do nowych klientów, którzy założą dodatkowo podstawowe konto oszczędnościowe.

Plusem oferty jest możliwość jej zerwania w dowolnym momencie trwania umowy, bez utraty naliczonych odsetek. Podium zamyka propozycja Lion’s Banku. Nowym klientom proponowana jest tu stawka 3 proc. na 3-miesięcznej Lokacie Welcome.

Najlepsze wśród lokat półrocznych na kwotę 100 000 zł będą oferty BOŚ Banku i Idea Banku ze stawką 2,80 proc. w skali roku. W obu przypadkach, aby skorzystać z oferty, klient będzie musiał spełnić dodatkowe warunki. W przypadku lokat 12-miesięcznych najwyższą dostępną stawką będzie 3 proc. Dla 100 000 zł zamrożonych w banku na rok oznacza to około 2 430 zł odsetek. W gronie liderów rankingu, podobnie jak w przypadku pozostałych terminów, znajdują się BOŚ Bank i Idea Bank.

– Niecałe 2,5 tys. zł z odsetek. Na tyle mogą liczyć osoby, które założą lokatę bankową na rok na kwotę 100 tys. zł, co jest równowartością 35 średnich pensji netto. Innymi słowy, zostawiając w banku ponad 30 pensji po roku z odsetek dostaną kolejną. Dla osób, które nie mają innego pomysłu na zainwestowanie kapitału jest to najlepsze wyjście – stwierdza Łukasz Piechowiak, główny ekonomista Bankier.pl.

źródło: Bankier.pl