RBL_ ufunduje nagrodę specjalną w konkursie infoShare

Podczas tegorocznej konferencji infoShare RBL_ ufunduje nagrodę w wysokości 3,5 tys. euro dla najlepszego startupu z branży FinTech lub InsurTech. To jedna z wielu inicjatyw zaplanowanych przez RBL_ na ten rok, mających na celu rozpoczęcie współpracy z firmami stawiającymi swoje pierwsze kroki na rynku.  

We wrześniu ubiegłego roku Alior Bank powołał do życia nową markę – RBL_ – skupiającą się na rozwijaniu innowacyjnych projektów i nawiązywaniu partnerstw strategicznych ze startupami oraz firmami zewnętrznymi. RBL_ odpowiada m.in. za akcelerator, fundusz venture capital, prototypowanie, badania z użytkownikami, realizację projektów z zakresu open banking oraz nawiązywanie partnerstw, z firmami zarówno o ugruntowanej pozycji na rynku jak i startupami. Skupia się na poszukiwaniu rozwiązań, które mogłyby zostać wdrożone w Alior Banku lub takich, które wykazują potencjał inwestycyjny. Ambicją RBL_ jest stanie się partnerem pierwszego wyboru dla startupów fintechowych i nawiązanie 20 partnerstw do 2020 roku.

Jedną z podjętych ostatnio inicjatyw, mających na celu poszukiwanie nowych partnerów jest udział w konferencji infoShare i ufundowanie nagrody wysokości 3,5 tys. euro w konkursie dla startupów odbywającym się w ramach konferencji. Aby móc walczyć o nagrodę, należy do 28 lutego br. wypełnić formularz na stronie organizatora.

Nagroda to jedna z wielu inicjatyw RBL_ realizowanych w celu nawiązania współpracy ze startupami z branży FinTech. W grudniu ubiegłego roku zakończyła się pierwsza edycja programu akceleracyjnyego o nazwie RBL_START. Do programu zakwalifikowało się 8 startupów. Uczestnicy otrzymali wsparcie mentorów i ekspertów Alior Banku oraz partnerów programu, czyli m.in.: PZU, GPW, Microsoft, IBM, Mastercard, Google Cloud, AWS, Huge Thing. Mogli także przetestować swoje rozwiązania z klientami, zweryfikować je pod kątem UX przy użyciu narzędzi RBL_, otrzymali dostęp do portalu dla developerów Alior Banku oraz miejsce do codziennej pracy w czasie programu, w siedzibie RBL_ w Warszawie.

W wyniku programu Alior Bank pracuje nad projektami pilotażowymi z wybranymi startupami. Dodatkowo, Bank zdecydował się zainwestować 4 mln złotych w jeden ze startupów z akceleratora – PayPo. Inwestycja była efektem współpracy zespołu inwestycyjnego i mentorów biznesowych, i jest pierwszym krokiem Alior Banku w kierunku utworzenia własnego funduszu CVC. Start rekrutacji do kolejnej edycji programu akceleracyjnego jest zaplanowany na marzec tego roku.