Rok Lema i piękno technologii – nowy konkurs PKO Banku Polskiego na Instagramie

Czy piękno i technologia mogą iść ze sobą w parze? Temu tematowi jest poświęcony najnowszy konkurs PKO Banku Polskiego na Instagramie. W ramach zadania konkursowego internauci mogą pokazać swoją wizję artystyczną technologii jutra. Do wygrania są przenośne projektory oraz kody podarunkowe do księgarni Gandalf.com.pl.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy miłośnicy piękna, technologii i fotografii, a także wielbiciele talentu Stanisława Lema. 100. urodziny pisarza i futurysty to wielkie święto zarówno nauki jak i literatury. Konkurs „Piękno technologii” jest częścią obchodów Roku Lema. Szczegóły konkursu można znaleźć na Instagramie PKO Banku Polskiego i na portalu Bankomania.pl.
PKO Bank Polski świętuje setną rocznicę urodzin pisarza wspierając również poświęcony mu festiwal przyszłości – Bomba Megabitowa. Organizatorami Festiwalu są Miasto Kraków, KBF i Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. W ramach festiwalu odbędzie się m.in. wręczenie nagród zwycięzcom czerwcowego hackathonu #Hack4Lem, który był poświęcony rozwojowi bankowości oraz przeciwdziałaniu cyberprzemocy.

Nasz nowy konkurs na Instagramie to część obchodów Roku Lema i próba spojrzenia na nowoczesne technologie od nieco innej strony. Wiele mówi się o blaskach i cieniach nowych technologii, możliwych zastosowaniach i zagrożeniach. W naszym konkursie chcemy jednak pokazać technologię od innej, pięknej strony. Liczymy na artystyczną interpretację takich pojęć jak sztuczna inteligencja, blockchain czy robotyka – mówi Magdalena Lejman z Departamentu Komunikacji Korporacyjnej PKO Banku Polskiego.

Nagrodami w konkursie są projektory WANBO Youpin T2 Mini i kody podarunkowe do wykorzystania na Gandalf.com.pl. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy na swoim profilu na Instagramie opublikować zdjęcie ukazujące piękno technologii, do zdjęcia dodać #TechnologiaJutra i oznaczyć oficjalny profil @pkobp. Konkurs trwa do 26.09.2021 r.
ŹRÓDŁOPKO Bank Polski
Poprzedni artykułArtur Kurcweil powołany do zarządu PKO Banku Polskiego
Następny artykułPolisy Generali Polska dla zwycięzców RunOnTogether