Rozpoczynamy PKO Grand Prix Gdyni – weź udział w Biegu Urodzinowym 16 i 17 lutego!

Zaczynamy wyjątkowy sezon biegowy! Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim będzie pierwszym z cyklu zawodów PKO Grand Prix Gdyni. Zawody rozpocznie rywalizacja dzieci i młodzieży 16 lutego. Bieg główny odbędzie się dzień później. Jego uczestnicy mogą wziąć udział w charytatywnej akcji „biegnę dla Nikosia”.

Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim upamiętnia nadanie Gdyni praw miejskich 10 lutego 1926 roku. To jedna z ważnych dat także w historii PKO Banku Polskiego, który w tym roku obchodzi 100-lecie powstania. Bank powołany w lutym 1919 roku, jako Pocztowa Kasa Oszczędności, szybko stał się ważną częścią gospodarki i angażował w kluczowe inwestycje II RP. PKO współfinansował powstanie portu w Gdyni, dzięki czemu miasto mogło się dynamicznie rozwijać. Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim przypomina także o tym fakcie z historii miasta i jego mieszkańców.

Doskonałym sposobem na świętowanie jubileuszu miasta jest udział w Biegu Urodzinowym z PKO Bankiem Polskim. W tym roku starty młodzieżowe, Bieg Malucha i marsze nordic walking zostaną rozegrane w sobotę 16 lutego. Bieg główny na 10 km wystartuje w niedzielę 17 lutego o godz. 10.00 na wysokości Narodowego Stadionu Rugby przy ul. Kazimierza Górskiego 10.

– Rozpoczynamy PKO Grand Prix Gdyni, które jest bardzo ważnym wydarzeniem sportowym dla naszego regionu. Jesteśmy przekonani, że tegoroczne biegi przyciągną jeszcze większą liczbę miłośników biegania. Najpierw zawodnicy staną na starcie Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim z okazji nadania praw miejskich Gdyni. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu – mówi Zbigniew Kalwas, dyrektor Biura Wsparcia Sprzedaży i Analiz w Regionalnym Oddziale Detalicznym w Gdyni.

W ubiegłym roku udział w biegu głównym wzięło ponad 3000 osób, a kolejny tysiąc biegaczy uczestniczyło w biegach towarzyszących. Główną rywalizację, drugi rok z rzędu, wygrał Tomasz Grycko, który 10 kilometrów pokonał w 29 minut i 41 sekund. Za nim uplasował się Marek Kowalski oraz Eryk Dobrowolski. Wśród kobiet najlepsza była Dominika Nowakowska z czasem 35:45. Na drugim stopniu podium stanęła Ewelina Paprocka, a za nią uplasowała się Kamila Pobłocka-Dobrowolska.

Pobiegnij dla Nikosia

Podczas imprez sponsorowanych przez PKO Bank Polski prowadzone są akcje charytatywne „biegnę dla…” na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Uczestnicy odbywającego się 17 lutego Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim mogą dołączyć do akcji na rzecz Nikosia. 7-letni Nikoś cierpi na zespół wad wrodzonych, który powoduje m.in. problemy z kręgosłupem (duża skolioza) przez to słabszą wydolność oddechowo-krążeniową. Aby poprawić codzienne funkcjonowanie chłopca, niezbędna jest specjalistyczna operacja kręgosłupa i ciągła rehabilitacja, na którą zbierane są środki.

Zachęcamy do udziału w akcji. Wystarczy wystartować i ukończyć bieg z przyczepioną do koszulki kartką z napisem „biegnę dla Nikosia”. W zamian za zaangażowanie uczestników w akcję, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na konto organizacji, której Nikodem jest podopiecznym – Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Kartki będzie można odbierać 15 lutego (15:00 – 20:00) i 16 lutego (8:00 – 20:00) w Biurze Zawodów.

– Każdemu kto włączy się w akcję biegową, składamy jako rodzice serdeczne podziękowania za bezinteresowną pomoc udzieloną w ten sposób naszemu synowi Nikodemowi. Dzięki organizacjom takim jak Fundacja PKO Banku Polskiego mamy siłę walczyć dalej – mówi Patrycja Liniewicz-Myszka, mama 7-letniego Nikodema.

PKO Grand Prix Gdyni składa się z czterech biegów. Po Biegu Urodzinowym z PKO Bankiem Polskim zapraszamy do udziału w Biegu Europejskim z PKO Bankiem Polskim (21 maja), Nocnym Biegu Świętojańskim z PKO Bankiem Polskim (28/29 maja) oraz w Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim (11 listopada). Rejestracja na te wydarzenia odbywa się poprzez stronę: http://grandprixgdyni.pl.