Rusza sprzedaż dotowanych ubezpieczeń upraw

14 marca rusza w PZU sprzedaż dotowanych ubezpieczeń upraw. Wiosenna oferta jest bardzo atrakcyjna dla klientów, bo dostaną z budżetu państwa wyższą dopłatę do składki. W tym roku wyniesie ona 65%.

PZU oferuje bardzo szeroką ochronę i możliwość ubezpieczenia praktycznie wszystkich upraw zarówno od dotowanych ryzyk np.: przymrozków wiosennych, gradu, powodzi, suszy, jak i niedotowanych np. ognia.

Rolnik może ubezpieczyć wybrane przez siebie gatunki upraw. Wystarczy tylko, że dokładnie wskaże plantacje, które chce ubezpieczyć.

Nowi klienci mogą dodatkowo liczyć na promocyjne stawki za ubezpieczenie wybranych upraw od ryzyka gradobicia lub w pakiecie „wiosna”. Przykładowo, w zależności od rejonu kraju, ubezpieczenie 1 hektara pszenicy od ryzyka gradu będzie, po 65% dopłacie z budżetu państwa, kosztowało zaledwie kilkanaście zł.

“Oferujemy bez żadnych dodatkowych opłat elastyczną, dogodną dla klienta płatność ratalną. PZU gwarantuje odszkodowanie za zniszczoną uprawę, obliczone na podstawie ceny uprawy, według której zostało zawarte ubezpieczenie”. – mówi Katarzyna Bem, dyrektor Biura Zarządzania Produktami w PZU SA.

Za niewielką opłatą, klienci mogą poszerzyć zakres dotowanego ubezpieczenia upraw od ryzyk mi.in gradobicia i przymrozków wiosennych przez wykupienie udziału własnego oraz obniżenie do 8 % franszyzy integralnej. W ubezpieczeniu upraw od ryzyka ognia franszyzy nie ma. Jest to korzystne dla rolników, bo mogą nawet za drobną szkodę dostaną odszkodowanie. PZU traktuje indywidualnie każdego klienta.

Potwierdzeniem atrakcyjności oferty dla rolników jest to, że co roku PZU ubezpiecza ok. 1,5 mln hektarów upraw. Stanowi to ok. 50% udziału w rynku dotowanych ubezpieczeń rolnych w Polsce.

źródło: PZU