Samsung i Grupa Edukacyjna S.A. wprowadzają nowe technologie do polskich szkół

Samsung Electronics – jedna z największych firm na świecie w dziedzinie elektroniki, oraz Grupa Edukacyjna – jedno z największych wydawnictw edukacyjnych w Polsce, nawiązały współpracę przy akcji edukacyjnej „Zgrzyciaki.pl” – www.zgrzyciaki.pl. Obecnie w jej ramach, odbywa się ogólnopolska trasa promująca e-podręcznik dla klas 1-3 szkół podstawowych.

Podczas trwającej do końca października trasy, uczniowie klas pierwszych poznają e-podręcznik – bezpłatną i nowoczesną platformę edukacyjną z treściami i materiałami interaktywnymi przeznaczonymi dla najmłodszych uczniów. Bohaterowie wirtualnego świata odwiedzają dzieci w największych miastach w całej Polsce, zmieniając szkolne sale gimnastyczne w fantastyczne miejsce z nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi do nauki przez zabawę. Kolorowe postaci, historia nawiązująca do bajek i gier, tablice interaktywne – to wszystko tworzy wyjątkową atmosferę, która wzbudza ciekawość najmłodszych i sprzyja przyswajaniu wiedzy. Spotkania z cyfrową szkołą wzbogacają postacie Zgrzyciaków, które na ten jeden dzień można spotkać poza Internetem i pojawić się z nimi na wspólnym zdjęciu klasowym.

W trakcie spotkań uczniowie klas pierwszych podejmują wyzwania wykonując ćwiczenia dotykowe z e-podręcznika na nowoczesnych tablicach multimedialnych i tabletach dostarczonych przez firmę Samsung.

Wspólnie z firmą Samsung wdrażamy nowoczesne technologie i materiały edukacyjne do polskiej szkoły – mówi Seweryn Kubicki, prezes zarządu Grupy Edukacyjnej S.A., do której należy wydawnictwo MAC Edukacja. – To przykład udanej, uzupełniającej się współpracy dla dobra najmłodszych. Dzisiaj, aby w pełni korzystać z dobrodziejstwa Internetu w edukacji, niezbędna jest wysokiej jakości treść i narzędzia. Grupa Edukacyjna już od ponad 25 lat wspiera nauczycieli i uczniów w codziennej nauce. Bazując na tym cennym doświadczeniu odważnie wkraczamy w cyfrową szkołę. Te kompetencje doceniło Ministerstwo Edukacji Narodowej, na zlecenie którego przygotowaliśmy e-podręcznik dla klas 1-3.

Podczas spotkań w szkołach najmłodsi aktywnie włączają się w rozwiązywanie zadań z e-podręcznika. Do tablic multimedialnych ustawiają się długie kolejki. Wszystkie dzieci chcą spróbować swoich sił i zmierzyć się ze zgrzyciakowymi zagadkami.

–  Technologie opracowane przez firmę Samsung umożliwiają uczniom prowadzenie interaktywnych zajęć bez wychodzenia z klasy. Dlatego też wspólnie z Grupą Edukacyjną i we współpracy z metodykami oraz nauczycielami pomogliśmy w opracowaniu nowych metod nauczania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Coraz więcej nauczycieli zaczyna szukać innowacyjnych, bardziej interaktywnych sposobów nauczania, bo widzą że takie metody przynoszą efekty. Uczniowie są o wiele bardziej zainteresowani interaktywnymi formami prowadzenia lekcji i chętniej się uczą. Dlatego, specjalnie z myślą o nich promujemy nowy styl nauczania, który pozwala im odkrywać, komunikować się oraz uczyć „cyfrowego” myślenia. Narzędzia i aplikacje ułatwiające współpracę umożliwiają realizację projektów grupowych oraz prowadzenie rozmów w dowolnym czasie i miejscu. Sale lekcyjne nie muszą ograniczać się do fizycznego otoczenia. Dzięki temu uczniowie mogą po raz pierwszy zetknąć się np. z astronomią i aktywniej korzystać z interaktywnych materiałów dydaktycznych. – Katarzyna Węglińska, Junior Key Account Manager w Samsung Electronics Polska

E-podręcznik opowiada historię bohaterów, przedstawiając ją w atrakcyjnej dla najmłodszych formie nawiązującej do bajek i gier. Interaktywne ćwiczenia wplecione zostały w przygody Kuby i Julki – rodzeństwa, którym pomagają Zgrzyciaki, czyli kolorowe, bajkowe postaci. Bohaterowie inspirują uczniów do rozwiązywania zadań i problemów złośliwie podsuwanych przez przekornego Profesora Zgrzyta.

Bezpłatny e-podręcznik, który przygotowała Grupa Edukacyjna S.A. na zlecenie Ośrodka Rozwoju Edukacji (agendy MEN), jest kopalnią wiedzy i inspiracji. Znajduje się w nim m.in. 495 zajęć edukacyjnych, 700 kart pracy, 650 ćwiczeń interaktywnych, 1000 zdjęć, kilkaset tekstów literackich, kilkadziesiąt filmów edukacyjnych.

Więcej informacji na temat ogólnopolskiej trasy Zgrzyciaków i e-podręcznika:

Grupa Edukacyjna S.A., właściciel marek MAC Edukacja i JUKA, znajduje się w czołówce wydawców edukacyjnych w Polsce. Od ponad 25 lat wspiera nauczycieli i uczniów w codziennej edukacji, wydając podręczniki, ćwiczenia, materiały edukacyjne, jak również materiały metodyczne. Firma ze 100% polskim kapitałem, posiada siedziby w Kielcach i Warszawie. Zatrudnia ponad 300 pracowników i współpracowników. Do tej pory firma wydrukowała już 80 000 000 książek.
www.mac.pl

źródło: Samsung Electronics