Samsung przedstawia urządzenie poprawiające jakość snu

Samsung Electronics na targach IFA 2015 w Berlinie zaprezentował  SleepSense. Jest to nowy rodzaj osobistego urządzenia medycznego służącego poprawie jakości snu.  Dzięki niemu można teraz szybko i łatwo analizować przebieg snu i uzyskać informacje na temat możliwości jego poprawy.

sleepsense_hd12j7000ew_2Sen jest niezbędny. Jednak wiele zapracowanych i narażonych na stres osób z trudem jest w stanie przespać zalecane siedem do dziewięciu godzin w nocy. Zbyt krótki sen wiąże się z wieloma realnymi problemami: od zmniejszonej wydajności pracy, większej liczby popełnianych błędów do zwiększonego ryzyka wypadków.

Dzięki nowemu urządzeniu SleepSense* firmy Samsung można szybko i w prosty sposób uzyskać dokładne informacje na temat przebiegu snu (dokładność analizy sięga 97%**). Urządzenie wykorzystuje opatentowaną technologię analizy długości i jakości snu, a dzięki aplikacji mobilnej przygotowuje spersonalizowane raporty oraz zalecenia ekspertów dotyczące sposobu poprawy jego jakości. Jak działa SleepSense?

Łatwa obsługa

Wystarczy umieścić czujnik SleepSense pod materacem, pobrać na telefon aplikację SleepSense, połączyć urządzenie z aplikacją i po prostu zasnąć. Dzięki zastosowaniu pracującego w czasie rzeczywistym bezdotykowego czujnika urządzenie jest w stanie analizować tętno i częstość oddechu, a także wykonywane podczas snu ruchy. Użytkownik codziennie rano może otrzymać indywidualny raport na temat przebiegu snu wraz z wynikiem punktowym oceny pracy organizmu w trakcie snu z odniesieniem do średniej wieku użytkownika. Wynik ten jest obliczany na podstawie oceny siedmiu wskaźników składowych: całkowitej długości trwania snu, wskaźnika efektywności snu, czasu potrzebnego na zaśnięcie, liczby przebudzeń w trakcie snu, liczby wstania z łóżka, procentowego czasu trwania fazy REM oraz procentowego czasu trwania fazy głębokiego snu.

Fachowe porady

Na podstawie raportu aplikacja przekazuje zalecenia ekspertów na temat sposobów poprawy jakości snu. Nad opracowaniem spersonalizowanych porad obejmujących styl życia, odżywianie i ćwiczenia, firma Samsung współpracowała z dr Christos Mantzoros z Harvard Medical School. W zależności od wykrytego schematu przebiegu snu, użytkownicy otrzymują przydatne wskazówki oraz porady poprawiające jego jakość.

Na początek – dobrze zasnąć

Dobra jakość snu zależy w istotnej mierze od komfortowych warunków. Urządzenie SleepSense może zostać połączone z innymi inteligentnymi urządzeniami firmy Samsung stwarzając w ten sposób użytkownikowi możliwość sterowania urządzeniami klimatyzacyjnymi i wyłączenia telewizora w momencie zaśnięcia. Czujnik można także połączyć z aplikacją Samsung SmartThings, która steruje pracą wielu innych urządzeń w domu, takich jak termostaty, kamery bezpieczeństwa i żarówki, które również mogą wpływać na warunki snu.

Obudź się wypoczęty

Wiele osób obudzonych dźwiękiem budzika w fazie głębokiego snu odczuwa przez resztę dnia stan rozdrażnienia i otępienia. Funkcja Smart Alarm powala na stopniowe wybudzenie w oparciu o analizę danych zgromadzonych w poszczególnych fazach snu z wyborem optymalnego momentu na obudzenie użytkownika.

Pomóż swoim bliskim

Z urządzenia SleepSense  mogą skorzystać też osoby, które obawiają się, że bliscy, na przykład starsi członkowie rodziny, odczuwają dolegliwości związane z niedoborem snu. Wystarczy w takiej sytuacji umieścić czujnik pod materacem osoby cierpiącej na bezsenność i wybrać dostępną w aplikacji opcję “Family Care”, która pozwala na przesyłanie analizy problemów związanych z jakością snu na podany adres poczty elektronicznej.

*Produkt opracowany we współpracy z producentem urządzeń medycznych EarlySense.

**Na podstawie danych uzyskanych w wewnętrznych testach firmy Samsung.

Wszystkie przedstawione funkcje, cechy, dane techniczne oraz inne informacje na temat produktów, w tym między innymi informacje na temat zalet, wzornictwa, cen, elementów składowych, parametrów eksploatacyjnych, dostępności i możliwości produktu mogą ulec zmianie bez obowiązku powiadomienia o ich wprowadzeniu.

źródło: Samsung Electronics