Santander Consumer Bank bierze udział w 19. edycji Biegu Po Nowe Życie

Już 18 września br. odbędzie się 19. edycja Biegu Po Nowe Życie, ważnego wydarzenia na mapie wspierania polskiej transplantologii, którego  Partnerem Generalnym jest Santander Consumer Bank. Tym razem po raz trzeci odbędzie się ona na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Inicjatywa ma za zadanie popularyzować świadome dawstwo organów do przeszczepu. W wydarzeniu co roku biorą udział osoby po zabiegu transplantacji z całej Polski wraz z lekarzami oraz znanymi osobistościami. W tym roku będą to m.in. Katarzyna Dąbrowska, Adrian Mielnik, Anita Jańcia, Rafał Cieszyński, Katarzyna Pakosińska, Piotr Rubik, Rafał Zawierucha i Michał Olszański. Nie zabraknie również ambasadora i współtwórcy akcji – Przemysława Salety.
Celem Biegu po Nowe Życie jest edukacja społeczeństwa w zakresie przeszczepów. Wydarzenie wspiera polską transplantologię, upowszechnia świadectwa woli i świadome dawstwo narządów, ratując życie Polakom i kończąc dramat wielu rodzin. Tylko w okresie od stycznia do sierpnia br. przeszczepiono 879 narządów od zmarłych i żywych dawców. Kolejka oczekujących jednak się nie zmniejsza. Z danych zebranych przez Poltransplant, Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne ds. Transplatancji, wynika, że w sierpniu br. na przeszczep czekało aż 1665 osób. Właśnie dlatego edukacja społeczeństwa w tym temacie jest tak istotna.
Ideę świadomego dawstwa narządów jak zwykle będą promować znane osobistości, w tym aktorzy, sportowcy i przedstawiciele nauki, i mediów, którzy wezmą udział w wyjątkowym marszu nordic walking wraz z osobami po przeszczepie. W 19. edycji biegu będą to, m.in. ambasador akcji Przemysław Saleta, Katarzyna Dąbrowska, Adrian Mielnik, Anita Jańcia, Rafał Cieszyński, Katarzyna Pakosińska, Piotr Rubik, Rafał Zawierucha i Michał Olszański. Partner Generalny wydarzenia, Santander Consumer Bank, będzie reprezentowany przez swoich pracowników. Na miejscu pojawią się Tomasz Mueller, Hanna Zimoń, Krzysztof Bednarz, Mirosław Gromnicki, Joanna Machowska oraz członek Zarządu, Mariusz Klepacz.
– W czerwcu spotkaliśmy się w Wiśle, by wspólnie stanąć na starcie 18. Biegu po Nowe Życie i wspierać osoby po przeszczepieniach. Tym razem bieg odbędzie się w Warszawie, ale cel wciąż mamy taki sam – być blisko najbardziej potrzebujących, zwrócić uwagę na to, że transplantacja to dla wielu osób nowy początek i mimo tak trudnej sytuacji, jaką jest przeszczepienie, można nadal cieszyć się życiem – mówi Mariusz Klepacz, Członek Zarządu Santander Consumer Banku. – Każda edycja biegu to dla nas bardzo ważne wydarzenie, w którym chętnie uczestniczą również nasi pracownicy, co bardzo nas cieszy. To okazja nie tylko do aktywności sportowej, ale również wspaniały czas spędzony wśród grona fantastycznych, uśmiechniętych ludzi, którzy dostali drugą szansę – dodaje.
Tegoroczny bieg po raz trzeci odbędzie się na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Początek wyznaczono na godzinę 11:00. Jak zawsze jego uczestnicy będą poruszać się w sztafetach złożonych z trzech osób. Każda z nich będzie miała do przejścia symboliczny kilometr z pomocą kijków do nordic walking.
Więcej informacji na temat wydarzenia oraz stanu polskiej transplantologii można znaleźć na stronie głównej Biegu po Nowe Życie pod adresem: https://transplantologia.info/
ŹRÓDŁOSantander Consumer Bank
Poprzedni artykuł„Jesień u siebie” z ING
Następny artykułPosadź las z EFL! Warmia zyska 30 tysięcy drzew