Sekundy, które zmieniły życie

Już dziś, o godzinie 22.20, na antenie TVP1 premiera drugiego sezonu serialu „Sekundy, które zmieniły życie”. To dwunastoodcinkowy cykl dokumentalny promujący bezpieczeństwo na drogach, który powstał dzięki wsparciu PZU. W każdym odcinku widzowie Telewizji Polskiej poznają historie bohaterów, których życie uległo diametralnej zmianie, a mimo to swoją osobowością i determinacją inspirują do działania.

Każdy odcinek serialu „Sekundy, które zmieniły życie” to poruszające historie ludzi, których los odmienił się jednej chwili. Jest to opowieść o przełamywaniu barier i przezwyciężaniu trudności. Historie są również dowodem na to, że każdą porażkę można przekuć w sukces i pomimo niepełnosprawności prowadzić bardzo aktywne życie. Przedstawiając często dramatyczne losy bohaterów cykl ma pomóc  zwiększyć świadomość Polaków na temat bezpieczeństwa, zapobiegać wypadkom i uczyć właściwych wzorców zachowania.

Bohaterem pierwszego odcinka jest Rafal Bieńkowski, który kilka lat temu miał wypadek motocyklowy. Przeżył, ale lekarze musieli amputować mu nogę. Wkrótce Rafał rozpoczął walkę o jak najszybsze osiągnięcie sprawności ruchowej po wypadku. Dzięki rehabilitacji wrócił nie tylko do normalnego życia, ale został nawet zawodnikiem AMP Footballu czyli odmiany piłki nożnej uprawianej przez osoby z amputowaną jedną kończyną. Obecnie jest obrońcą reprezentacji Polski w AMP Footballu i wybiera się na mistrzostwa świata w Meksyku.

Premiera każdego odcinka serialu „Sekundy, które zmieniły życie” będzie w czwartki, o godzinie 22:20 na antenie TVP1. Powtórki będą emitowane w soboty o godzinie 8:55, również w TVP1.

Podziel się: