Sekundy, które zmieniły życie

Już w najbliższy czwartek, 15 czerwca, o godzinie 22.05, na antenie TVP1 premiera serialu „Sekundy, które zmieniły życie”. To dwunastoodcinkowy cykl dokumentalny promujący bezpieczeństwo na drogach, który powstał dzięki wsparciu PZU. W każdym odcinku widzowie Telewizji Polskiej zobaczą poruszającą historię ludzi, których życie odmieniło się w ciągu ułamków sekund.

Nowy serial dokumentalny TVP1 „Sekundy, które zmieniły życie” to opowieść o przełamywaniu barier i przezwyciężaniu trudności. Przedstawiając często dramatyczne losy bohaterów cykl ma pomóc  zwiększyć świadomość Polaków na temat bezpieczeństwa, zapobiegać wypadkom i uczyć właściwych wzorców zachowania.

– Kilka sekund wystarczy, by nasze życie zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni. Każda z dwunastu historii, które zostaną pokazane w kolejnych odcinkach serialu, to poruszający zapis zmagań ludzi próbujących wrócić do normalnego życia po wypadkach. PZU, jako największy ubezpieczyciel w Polsce, czuje się odpowiedzialny za życie i zdrowie milionów Polaków. Jesteśmy przekonani, że serial „Sekundy, które zmieniły życie”  pomoże promować bezpieczne i  odpowiedzialne zachowanie na drodze – mówi Marek Baran, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej PZU.

Bohaterem pierwszego odcinka jest Robert Jagodziński. Kilka lat temu przeżył wypadek motocyklowy. Z podporządkowanej drogi, wymuszając pierwszeństwo, wjechało przed niego rozpędzone auto. Motocyklista próbował je ominąć. Niestety, upadł i doznał złamania kręgosłupa, przez co dziś porusza się na wózku inwalidzkim. Robert Jagodziński mieszka teraz z rodziną w Zielonej Górze i pracuje w FAR (Fundacji Aktywnej Rehabilitacji), która zajmuje się aktywizacją ludzi niepełnosprawnych.

Serial „Sekundy, które zmieniły życie”  składa się z 12 odcinków. Każdy z nich będzie miał premierę w czwartki o godzinie 22:05 na antenie TVP1. Powtórki będą emitowane w soboty o godzinie 8:30, również na TVP1.

Podziel się: