„Sprawdź, o ile mniej możesz płacić!” – Bank Pekao promuje pożyczkę konsolidacyjną na przeniesienie spłacanych kredytów w innych bankach

Bank Pekao wystartował z ogólnopolską kampanią promującą pożyczkę gotówkową przeznaczoną na spłatę kredytów z innych banków. W reklamach TV oraz online zachęca klientów do sprawdzenia, o ile niższą ratę mogą płacić w Pekao po przeniesieniu swoich pożyczek.

Jedna rata zamiast kilku może znacznie ułatwić życie i pomóc uporządkować osobiste finanse. Bank Pekao przygotował dla klientów wyjątkowo atrakcyjną ofertę pożyczki konsolidacyjnej – 0% prowizji od kredytów i pożyczek spłacanych w innych bankach w kwocie pow. 10 tys. zł i 0% prowizji od dodatkowych środków na dowolny cel w wysokości do 25% konsolidowanej kwoty.

Zbyt wysokie raty potrafią przeszkadzać, dlatego chcieliśmy pokazać, że można je zminimalizować, przenosząc pożyczkę do Banku Pekao. Sprawdzenie, o ile mniej można płacić nic nie kosztuje i nie jest zobowiązujące. Maksymalna kwota pożyczki to nawet 200 tys. zł z możliwością rozłożenia spłaty nawet na 10 lat. Dzięki temu można obniżyć wysokość swoich comiesięcznych zobowiązań i płacić wygodnie jedną ratę – podkreśla Piotr Gołąb, Dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao S.A.

Specjalna oferta pożyczki konsolidacyjnej dostępna jest do końca maja zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów Banku Pekao we wszystkich oddziałach. Klienci, którzy mają konto w Banku Pekao i korzystają z bankowości elektronicznej Pekao24 mogą złożyć wniosek w Pekao24 lub na infolinii, a dokumenty kredytowe zaakceptować w Pekao24 lub aplikacji PeoPay.

Swoją ofertę Bank Pekao promuje kampanią tzw. 360’ w telewizji ogólnopolskiej i na kanałach tematycznych (spot 30” i 2 wersje 15”), na platformach VOD, internecie (filmy 6” i 40”), social mediach i kanałach elektronicznych banku. Dodatkowo w komunikacji wykorzystane będą także bankomaty sieci Euronet oraz siatki wielkoformatowe. Bank wymienił też folie i siatki reklamowe na swoich oddziałach.

W kampanii reklamowej postawiliśmy na groteskowy przekaz o tym, jak duża rata może utrudnić życie. Młodemu bohaterowi spotów, w najmniej pożądanych sytuacjach, wchodzi
w drogę animowany banner z przypomnieniem o spłacie raty. Uporczywie uniemożliwia czerpanie przyjemności z życia. Ratunek na szczęście jest w zasięgu ręki i po raz kolejny pokazaliśmy, że warto brać życie za rogi
– zaznacza Jorge Sánchez Klosiński, Dyrektor Biura Marketingu w Banku Pekao S.A.

Za strategię komunikacji, kreację i realizację kampanii odpowiada Saatchi & Saatchi, za działania digital Sales&More i Spot&Dot , za social media Insignia sp. zo.o., a za zakup mediów Fullsix Media. Filmy reklamowe wyreżyserował Paweł Borowski, a zrealizował dom produkcyjny Lucky Luciano.


Link do spotu: https://youtu.be/FRjvS4Ao5AE

Prowizja 0% i pozostałe warunki dotyczą Pożyczki Ekspresowej od 10 000 zł do 200 000 zł, przeznaczonej na spłatę udzielonych pożyczek lub kredytów oraz na dowolny cel w wysokości do 25% kwoty spłacanych zobowiązań. Pożyczka nie może być przeznaczona na spłatę pożyczek lub kredytów udzielonych przez Bank Pekao S.A. Specjalna oferta ważna do 31.05.2021 r.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) pożyczki wynosi 7,45% przy założeniach: całkowita kwota kredytu 32 210 zł, pożyczka zaciągnięta na 63 miesiące, oprocentowanie zmienne 7,20% w stosunku rocznym, całkowity koszt kredytu 6565,68 zł (w tym: odsetki 6565,68 zł), całkowita kwota do zapłaty 38 775,68 zł, płatna w 62 ratach miesięcznych po 615,49 zł, 63. rata wyrównująca 615,30 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 32 210 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 4.02.2021 r.