Stacja Santander ruszyła w Polskę

Stacja Santander ruszyła w tournée po Polsce. Mobilna przestrzeń edukacyjno-rozrywkowa przygotowana przez Santander Bank Polska w okresie od maja do września odwiedzi sześć miast w różnych regionach kraju. Na odwiedzających będą czekać gry i zabawy oraz multimedialne wycieczki w świat finansów przyszłości. Wejście oraz udział w atrakcjach są bezpłatne.

– Zapraszamy wszystkich do Stacji Santander, w której pokażemy świat finansów od nieznanej dla wielu osób strony. Współczesna bankowość to znacznie więcej niż tylko konta i przelewy. To przede wszystkim ludzie. Jako bank staramy się ich wspierać, nie tylko finansowo, o czym najlepiej przekonać się można odwiedzając naszą Stację. To tutaj, pod jednym dachem, zgromadziliśmy najciekawsze i najbardziej lubiane przez naszych pracowników i klientów projekty wspierające lokalne społeczności. Mam nadzieję, że każdy, kto odwiedzi Stację Santander odnajdzie tam inicjatywę, która zyska jego sympatię na długie lata – mówi Katarzyna Meissner, dyrektor Biura Sponsoringu i Projektów Relacyjnych.

Rozkład jazdy Stacji Santander

Stacja Santander zdążyła już odwiedzić Pruszcz Gdański i Świdnik, a niebawem zawita do Kostrzyna nad Odrą, Bielska Podlaskiego, Wrocławia i Łodzi. Wybór miast jest nieprzypadkowy. Wszystkie zostały wyłonione w konkursie dla pracowników banku, którzy za zadanie mieli zgłosić najciekawszy pomysł wykorzystania Stacji Santander w ramach wspierania lokalnych społeczności.

Nauka o bezpieczeństwie, nie tylko finansowym

Jedną z głównych atrakcji Stacji Santander są gry edukacyjne opracowane na potrzeby projektu Finansiaki oraz gra ekonomiczna Liderzy Europy. Rodzice i dzieci mogli przekonać się, że poznawanie świata pieniędzy, niezależnie od wieku, może być ciekawe, łatwe i przyjemne. Z kolei Liderzy Europy to gra, której celem jest nauczenie młodzieży szerzej pojętych podstaw ekonomii. Goście Stacji Santander będą mogli także wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy, organizowanych w ramach projektu Jak Jeździsz, którego celem jest promowanie bezpiecznego poruszania się po drogach. Dodatkowo, miłośnicy nowych technologii oraz zainteresowani nowoczesnymi usługami bankowymi w Stacji Santander będą mogli zobaczyć z bardzo bliska ciekawe rozwiązania i przekonać się, że hologramy i roboty w codziennym życiu to już nie tak odległa przyszłość. Nie zabraknie też kultury – jedną z atrakcji będą koncerty Santander Orchestra. Młodzi utalentowani muzycy wystąpią m.in. pod batutą Adama Sztaby.

Emocje na bank

Poza zabawami intelektualnymi, na gości Stacji Santander będą czekać również sportowe emocje w strefie Ligi Mistrzów UEFA, której Santander jest sponsorem. Wizyta w Stacji Santander będzie także okazję do wsparcia działań Fundacji Santander, dzięki biciu rekordu „wiosłowaniu” na treningowym ergometrze. Za każdy pokonany kilometr Fundacja przekaże pieniądze na wybraną lokalną inicjatywę społeczną.