TFI PZU zostało wpisane do ewidencji PFR

Grupa PZU może już formalnie oferować prowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych. TFI PZU SA zostało wpisane do ewidencji prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju.

– Działamy szybko, ponieważ jesteśmy zdeterminowani, żeby wspierać ideę oszczędzania przez Polaków. Taką możliwość dają Pracownicze Plany Kapitałowe. Naszym celem jest skuteczne pomnażanie powierzonych nam oszczędności – mówi Marcin Żółtek, odpowiedzialny w Grupie PZU za PPK.

Jak zapowiadał prezes Grupy Paweł Surówka, PZU w pierwszym roku funkcjonowania PPK zrezygnuje z pobierania opłat za ich zarządzanie.

– Nasz atut to sieć ponad 400 placówek w całym kraju, 300 opiekunów klienta korporacyjnego i 2500 doradców klienta indywidualnego. Zapewnimy kompleksową pomoc przy zawieraniu umów na prowadzenia i zarządzanie PPK, przy ich wdrażaniu i prowadzeniu na co dzień. Do dyspozycji pracodawców i pracowników oddamy nowoczesny platformy internetowe – zapowiada Marcin Żółtek.

Zarządzaniem i prowadzeniem Pracowniczych Planów Kapitałowych zajmie się w imieniu Grupy Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU. TFI PZU SA jest jednym z największych towarzystw inwestycyjnych w Polsce.