TU Europa ubezpiecza uczestników Herbalife IRONMAN 70.3.Gdynia

TU Europa wprowadza na rynek nowe ubezpieczenie dla sportowców, zarówno zawodowców jak i amatorów. Nieważne, kto jaki sport uprawia – dzięki elastyczności klient może sam dobrać odpowiednie opcje, jak np. koszty rezygnacji z imprezy sportowej. Uczestnicy najbardziej prestiżowej imprezy triathlonowej w Polsce, Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia, zostali objęci ochroną ubezpieczeniową TU Europa.

– Kontuzje zdarzają się nawet osobom najbardziej zaprawionym w bojach, więc odpowiedzialne uprawianie sportu to podstawa. Ubezpieczenie daje ochronę w przypadku kontuzji, gdyż odszkodowanie umożliwia podjęcie efektywnego leczenia i rekonwalescencji. NNW Sport to kolejna i na pewno nie ostatnia propozycja skierowana do osób aktywnych – mówi Marat Nevretdinov, wiceprezes TU Europa.

Trzy kroki do polisy

Ubezpieczenie NNW Sport można kupić na stronie tueuropa.pl w 3 prostych krokach. Szeroki zakres opcji dodatkowych pozwala na skomponowanie polisy dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Są to m.in. ubezpieczenie rezygnacji z uczestnictwa w imprezach sportowych, ubezpieczenie sprzętu sportowego, zwrot kosztów rehabilitacji czy ubezpieczenie kosztów poniesionych na wypożyczenie sprzętu sportowego, gdy wypadek lub nagłe zachorowanie uniemożliwią skorzystanie z niego.

To jedyne na rynku ubezpieczenie, które pozwala na łączenie ochrony zdrowia i sprzętu sportowca w polisie indywidualnej. Jest ono przeznaczone zarówno dla amatorów, osób wyczynowo uprawiających sport, jak i zawodowców. W zależności od potrzeb sami decydują, przez jaki okres chcą korzystać z ochrony – przez cały rok, jeden sezon lub tylko podczas imprezy sportowej.

Triathloniści pod ochroną

TU Europa nawiązało współpracę z firmą Sport Evolution, organizatorem triathlonu Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia oraz towarzyszących mu zawodów: Sprintu, Sztafet oraz ITAKA IRONKIDS. W najbliższej edycji, która odbędzie się w dn. 5-7 sierpnia 2016 r., weźmie udział 4300 osób. Zostały one objęte ubezpieczeniem grupowym NNW Sport. Zawodnicy mogą dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia kosztów rezygnacji w imprezie sportowej oraz ubezpieczyć swój sprzęt, tj. rower, kask i piankę triathlonową.

– Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia to impreza o zasięgu globalnym, skierowana do grupy bardzo wymagających klientów. Nasza oferta dla zawodników nie może ograniczać się tylko do zapewnienia komfortowej i bezpiecznej rywalizacji sportowej. Pakiet usług, który oferuje IRONMAN, to światowa ekstraklasa. Obejmuje m.in. pośrednictwo w sprzedaży miejsc w host hotelach, biletów lotniczych, zapewnienie transportu busami, planów treningowych online czy organizację obozów treningowych dla osób przygotowujących się do naszych zawodów. Szeroka oferta ubezpieczeń TU Europa świetnie wpisuje się w potrzeby i oczekiwania triathlonistów – mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający Sport Evolution.

Nadaktywni Europejczycy

– Zależy nam na spójnych działaniach zarówno wśród naszych klientów, jak i „Europejczyków”. Od początku wspieramy inicjatywę pracowników Europy, którzy niedawno postanowili utworzyć grupę Nadaktywni. Startują w maratonach, triathlonach i wspierają się w treningach. Będziemy dofinansowywać ich starty w amatorskich imprezach sportowych. Bardzo ważny jest tu także aspekt charytatywny – za każdy start pracownika w zawodach będziemy przekazywać pieniądze na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci – podsumowuje Marat Nevretdinov.

źródło: TU Europa